PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  27.07.2023
Ruszył nabór filmów na WAMA Film Festival w Olsztynie. Zgłoszenia do Konkursu Filmów Krótkich i Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych można nadsyłać do 4 września 2023 roku.
- To już dziesiąta edycja największego filmowego wydarzenia Warmii i Mazur - mówi Simone Lipińska, dyrektorka organizacyjna festiwalu. - Zapraszamy do Olsztyna między 3 a 7 października! Urodziny planujemy spędzić w kinie, oglądając doskonałe koprodukcje filmowe i świetne polskie filmy krótkometrażowe. Każdego, kto zechce świętować z nami, przywitamy z ogromną radością i wdzięcznością.

Prezentowane w trakcie festiwalu filmy każdego roku zdobywają uznanie międzynarodowego grona krytyków i publiczności. „Lunana. Szkoła na końcu świata” - zeszłoroczny zwycięzca WAMA Film Festival - zdobył m.in. nominację do Oscara 2022 w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy”.

W Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych udział wezmą pełnometrażowe filmy fabularne, w których realizację byli zaangażowani twórcy z kilku krajów. Zwycięzcę już drugi raz wybierze publiczność festiwalu.

- To nasz ukłon w stronę widzów - mówi Marcin Kot Bastkowski, dyrektor artystyczny WAMA FF. - Wielu z nich jest z nami od samego początku, a to już dziesięć lat! Znamy się, witamy się na korytarzu Multikina jak starzy znajomi… Wszyscy - widzowie, goście i organizatorzy - czekamy cały rok na te olsztyńskie spotkania miłośników kina i fanów festiwalu. Chcemy, by widzowie czuli się na festiwalu najważniejsi.

O Grand Prix i Nagrodę Specjalną powalczą twórcy, którzy zgłoszą swoje filmy do Konkursu Filmów Krótkich. Jury przyznana również nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego. Specjalne wyróżnienie ogłosi także złożone ze społeczników i artystów Jury Warmii i Mazur. Od 2021 roku nagroda ta nosi imię Anny Wasilewskiej - osoby, bez której festiwal nie miałby szans powstać i rozwijać się w stolicy regionu.
LK
WAMA
Ostatnia aktualizacja:  27.07.2023
Zobacz również
Nowy polityczny thriller z Arturem Barcisiem
Nagrody Polish Days 2023 rozdane
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll