PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WAMA Film Festival to nie tylko najlepsze filmy, ale też stale rozwijana międzynarodowa sekcja branżowa. W tym roku, w ramach projektu „Polish-Norwegian Film Festival Cooperation”, odbędzie się seria warsztatów i wykładów dla młodych debiutujących filmowców z Polski oraz Norwegii. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4- 10 października w Olsztynie.
  Innovative Directing Academy” to seria seria wykładów i warsztatów, których tematem będzie rozwój pełnometrażowych projektów filmów fabularnych. W ramach zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę o takich zagadnieniach jak: development scenariuszowy, rozwój projektu fabularnego, specyfika europejskiego rynku filmowego, możliwości nawiązywania międzynarodowej współpracy koprodukcyjnej oraz planowanie strategii promocyjnych i dystrybucyjnych. Własne projekty filmowe młodzi twórcy zaprezentują na pitchingach.
Do współpracy w roli prowadzących, a także ekspertów udało się zaprosić cenionych praktyków reprezentujących różne zawody filmowe. Wśród nich znaleźli się:

Barbara Białowąs - reżyserka, scenarzystka, wykładowczyni akademicka. Prezeska Stowarzyszenia Kobiet Filmowców. Zadebiutowała głośnym „Big Love” w 2012 roku. Jej drugi pełnometrażowy film fabularny „365 dni” był wielkim sukcesem dystrybucyjnym w Polsce oraz na platformie Netflix.

Piotr Domalewski - reżyser i scenarzysta. Twórca nagradzanych filmów „Cicha noc” i „Jak najdalej stąd”. Jego trzecia, świetnie przyjęta, pełnometrażowa produkcja „Hiacynt” będzie rywalizowała w Konkursie Głównym 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Mateusz Pacewicz - scenarzysta i reżyser. Autor scenariusza nominowanego do Oscara „Bożego Ciała” i „Sali samobójców. Hejtera” w reżyserii Jana Komasy. Laureat wielu nagród indywidualnych na krajowych i zagranicznych festiwalach. Członek Amerykańskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Alek Pietrzak - reżyser i scenarzysta. Jego filmy krótkometrażowe „Mocna kawa wcale nie jest taka” oraz zrealizowany w Studio Munka przy SFP „Ja i mój tata” zdobyły ponad 20 nagród na festiwalach. W długim metrażu zadebiutował „Juliuszem”, obecnie w kinach można obejrzeć jego drugi film, komediodramat „Czarna owca”.

Stine Marie Olen - dyrektorka Amandus BLIKKFANG Film Festival w Lillehammer poświęconego produkcjom krótkometrażowym. Menedżerka kultury z wieloletnim doświadczeniem. Przedstawicielka Fundacji Amandusfestivalen, norweskiego partnera projektu „Polish-Norwegian Film Festival Cooperation”.

Eksperci projektu

Alex Leszczyńska - producentka, specjalistka od developmentu i finansowania projektów filmowych. Współpracuje z Mazovia Warsaw Film Commission, Jednym z głównych obszarów jej zainteresowań są standardy zrównoważonej produkcji filmowej.

Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy i dziennikarz. Dyrektor festiwalu Cinemaforum oraz dyrektor programowy FILMFORUM. Stale współpracuje z Canal+ , Filmweb, radiową Czwórką oraz licznymi festiwalami filmowymi. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Nabór uczestników „INNNOWATIVE FILM ACADEMY” w Olsztynie trwa do 20 września. W programie mogą uczestniczyć osoby w wieku 20-30 lat. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy finansują koszty zakwaterowania, wyżywienia i podróży uczestników. Ilość miejsc jest ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie : https://wamafestival.pl/pnffc-entry-form 

Polish-Norwegian Film Festival Cooperation jest inicjatywą mającą na celu zacieśnienie filmowych związków między Polską a Norwegią, składająca się z organizowanych wspólnie w obu krajach wydarzeń branżowych, warsztatów oraz przeglądów filmowych. Celem projektu jest umożliwienie debiutującym twórcom filmowym nawiązania polsko-norweskich kontaktów i zdobycia specjalistycznej wiedzy z zakresu międzynarodowej sprzedaży, promocji i dystrybucji filmów.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 5-9 października br. w Olsztynie, a wszystkie projekcje będą miały miejsce w Multikinie w Galerii Warmińskiej (ul Juliana Tuwima 26).

Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

LK
Kosmopolis
Ostatnia aktualizacja:  17.09.2021
Zobacz również
"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" wchodzi do kin
„Bliżej Kina”. Integracyjny urok pętli indukcyjnej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll