PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
27 kwietnia odbędzie się 6. edycja Film the Book, wydarzenia, które łączy branże filmową i wydawniczą. Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest partnerem wydarzenia.
W programie znajdzie się panel dyskusyjny "Od słowa do obrazu: jak producenci i wydawcy współpracują przy tworzeniu adaptacji", z udziałem Filipa Bałdygi z Canal+ , Anety Hickinbotham z Aurum Film, Ewy Bolińskiej-Gostkowskiej z Wydawnictwa Znak oraz przedstawiciela Grupy Wydawniczej Relacja.

Kolejnym punktem będzie case study "Święto ognia", autorstwa Jakuba Małeckiego. Powieść ta została wydana w 2021 roku i zdobyła Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii literatura. W sesji wezmą Kinga Dębska, scenarzystka i reżyserka, Monika Regulska, agentka Syndykatu Autorów oraz Piotr Dzięcioł z Opus Film. Premiera kinowa adaptacji jest planowana na jesień 2023 roku.

Podczas wydarzenia będzie także możliwość konsultacji prawnych w zakresie praw autorskich z mecenas Igą Bałos-Stoczewską oraz Katarzyną Jasińską ze sPRAWNEJ EDUKACJI.

Dodatkowo, podczas Film the Book zostanie zaprezentowanych 21 tytułów, w tym biografie, autobiografie, sensacja, thrillery, kryminały, komedie kryminalne, literatura faktu, literatura przygodowa dla dzieci, powieść dla młodzieży, powieść obyczajowa, dramaty i romanse. Będzie to również doskonała okazja do spotkania przedstawicieli branży filmowej oraz przedstawicieli wydawnictw.

Wydarzenie potrwa od godziny 10:00 do 17:00, a program zostanie podzielony na panele dyskusyjne, case study, sesje pitchingowe oraz spotkania one-to-one. Prowadzącymi wydarzenie będą Justyna Sobolewska i Błażej Hrapkowicz.

Film the Book to projekt skierowany do producentów, scenarzystów, reżyserów, wydawców, agentów literackich i pisarzy, ale również do przedstawicieli mediów. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, jednak obowiązują zapisy, które można dokonać na stronie https://forms.gle/tKjHFNT1CkqMzzUy6
LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  20.04.2023
Zobacz również
Odsłonięcie tablicy na cześć scenografa Tadeusza Kosarewicza
Konkurs na dyrektora artystycznego FPFF w Gdyni
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll