PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Polski Instytut Sztuki Filmowej przedstawił listę projektów zakwalifikowanych do 2. etapu Programu Operacyjnego Produkcja Filmowa.
PRIORYTET I: ROZWÓJ PROJEKTU

Film fabularny:

KOMISJA w składzie: Mariusz Łukomski, Kaja Krawczyk-Wnuk, Piotr Zaremba

1. ARAGON; vacat; Film Produkcja Sp. z o.o. – do 2 etapu
2. MESSAGE; Filip Bajon; IKH Pictures Production Sp. z o.o. – do 2 etapu
3. CHCICA; Maria Wider; MMmmedia. Sp. z o.o. – do 2 etapu
4. W TWARZ; Jakub Czekaj; Film Produkcja Sp. z o.o. – do 2 etapu
5. ERDENE; vacat; Sisyphus Sp. z o.o. – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Mikołaj Pokromski, Diana Dąbrowska, Anna Spisz

1. AMORE DISPERATO; Mariko Bobrik; Koi Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
2. CALINECZKA; Klara Kochańska; Telemark Sp. z o.o. – do 2 etapu
3. JAK ZAWSZE; Sebastian Pańczyk; Dobro Sp. z o.o. – do 2 etapu
4. NOSTOS; Justyna Raczkiewicz; Dawid Szurmiej Studio Agart – do 2 etapu
5. TO NIE JEST MIEJSCE DLA CIEBIE; Agata Trzebuchowska; TFP Sp. z o.o. – do 2 etapu
6. DALEJ JEST NOC; Damian Kocur; Kijora Film Sp. z o.o. – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Justyna Pawlak, Łukasz Adamski, Michał Grzybowski

1. CZARNA MADONNA; Łukasz Ronduda; Lava Films Sp. z o.o. – do 2 etapu
2. DWIE MATKI; Karol Starnawski; Koi Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu

Film dokumentalny:

KOMISJA w składzie: Arkadiusz Gołębiewski, Marta Dużbabel, Dorota Latour

1. KOPA – NAJLEPSZY PIŁKARZ ŚWIATA; Yves Goulais (pseudonim literacki Iwo Kardel); Media Paweł Nowacki – do 2 etapu
2. TAMARA-ŚLADY; Agnieszka Lipiec-Wróblewska; Studio Filmowe „N” Sp. z o.o. – do 2 etapu
3. DOJDZIEMY, Sławomir Koehler; Video Studio Gdańsk Fundacja Filmów i Programów Katolickich – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Alicja Albrecht, Agnieszka Zwiefka, Elwira Niewiera

1. ORP ORZEŁ – OSTATNIA TAJEMNICA; Marcin Jamkowski, Piotr Kardasz Adventure Pictures Sp. z o.o. – do 2 etapu
2. KOBIETA IDEALNA; Marta Stysiak; Arkana Studio Dorota Roszkowska – do 2 etapu
3. ROSH; Anna Zamecka; Madants Sp. z o.o. – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Małgorzata Staroń, Jacek Petrycki, Monika Braid

1. NOA; Marcin Sauter; Mx35 Wajda Ziemilski Sp. J. – do 2 etapu
2. JEST G; Marek Głuszczak; Koi Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu

PRIORYTET II: PRODUKCJA FILMÓW FABULARNYCH

KOMISJA w składzie: Agnieszka Smoczyńska, Leszek Dawid, Magdalena Kamińska

1. INNEGO KOŃCA NIE BĘDZIE; Monika Majorek; Dawid Szurmiej Studio Agart – do 2 etapu
2. LUBIĘ WRACAĆ; Małgorzata Szumowska, Michał Englert; No-Mad Films Sp. z o.o. – do 2 etapu
3. MAMKA; Magnus Von Horn; Lava Films Sp. z o.o. – do 2 etapu
4. MIŁA; Jan P. Matuszyński; Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. J. – do 2 etapu
5. NAUCZ SIĘ PŁAKAĆ; Denijal Hasanovic; Holly Pictures Sp. z o.o. – do 2 etapu
6. PRZEZ ŚCIANĘ; Maciej Sobieszczański; Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Lech Majewski, Marta Plucińska, Jolanta Trela-Ptaszyńska

1. DUC IN ALTUM; Łukasz Ronduda; Serce Sp. z o.o. – do 2 etapu
2. RUTKA; Sławomir Fabicki, Cineo Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
3. IGNACY; Michal Rogalski. Akson Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Łukasz Palkowski, Michał Sobociński, Piotr Dzięcioł

1. BUKA; Maciej Ślesicki, Tadeusz Łysiak; Warszawska Szkoła Filmowa – do 2 etapu
2. DOM DOBRY; Wojciech Smarzowski; Lucky Bob Sp. z o.o. – do 2 etapu
3. TO SIĘ NIE DZIEJE; Artur Wyrzykowski; BH Artur Wyrzykowski – do 2 etapu
4. WRÓG; Teresa Czepiec; Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. K. – do 2 etapu
5. ŚLADY NA WODZIE; Maria Sadowska; TFP Sp. z o.o. – do 2 etapu
6. PIES; Ireneusz Grzyb; Ideo Sp. z o.o. – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Maciej Pawlicki, Paweł Nowacki, Joanna Siedlecka

1. CAŁA FIKCJA O MIŁOŚCI; Ewa Pytka; Python Studioss Sp. z o.o. – do 2 etapu
2. SPOWIEDŹ; Marcin Kwaśny; Fundacja Między Słowami – do 2 etapu
3. WŁADCY KRZEMIENIA; Krzysztof Paluszyński; PFS Palfilmstudio Sp. z o.o. – do 2 etapu

Ponadto, w 2 etapie rozpatrzone zostaną projekty z poprzednich sesji 2022:

1. PRÓBA ŁUKU; Łukasz Barczyk; Maciej Ostoja-Chyżyński ADD SUM – do 2 etapu
2. SŁOŃCA BLASK; Jan Komasa; Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. J. – do 2 etapu

PRIORYTET III: PRODUKCJA FILMÓW DOKUMENTALNYCH

KOMISJA w składzie: Małgorzata Walczak, Edyta Wróblewska, Bartosz Paduch

1. GO AND SEE; Julia Kuzka; Furia Film Karolina Galuba-Kowalska – do 2 etapu
2. KIEDY UMILKNIE WIATR; Mateusz Gołębiewski; ZK Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
3. MECZ ŻYCIA; Armand Urbaniak, Pawel Narożnik; Tabla Sp. z o.o. – do 2 etapu
4. MEDYKA-REKONSTRUKCJA; Paweł Kuczyński; Paweł Kuczyński Delos Films – do 2 etapu
5. MÓJ WUJEK LESZEK; Maciej Miller; Jakub Maj Maj Film Produkcja Filmowa – do 2 etapu
6. NIEDŹWIEDŹ I FORTEPIAN; Cheng Herng Shinn, Piotr Bernaś; Velvet Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
7. PASTOR ZMARTWYCHWSTANIE; Marcin Jamkowski; Adventure Pictures Sp. z o.o. – do 2 etapu
8. SEWERYN; Arkadiusz Bartosiak; Camfilm Kubacka-Seweryn Sp. J. – do 2 etapu
9. SZCZĘŚCIE AGATY; Krzysztof Rogulski; Krzysztof Rogulski – Filmstom Productions – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Paweł Woldan, Agnieszka Romaszewska, Grzegorz Górny

1. JERZY PIEKARZEWSKI CAŁE ŻYCIE DLA KLUBU; Konrad Aksinowicz; Pl Film Production Sp. z o.o. – do 2 etapu
2. MŁODY DMOWSKI; Maciej Pawlicki; Picaresque Maciej Pawlicki – do 2 etapu
3. NA WŁASNYCH ZASADACH; Tadeusz Chudy; Smart Films Marta Wierzbicka – do 2 etapu
4. ODNAWIALNE ŹRÓDŁA PIENIĘDZY; Mateusz Dzieduszycki; Amicus Media Sp. z o.o. – do 2 etapu
5. RAZ NA ZIEMI, RAZ NA WODZIE; Krzysztof Lang, Adrianna Miszczyk; TFT Sp. z o.o. – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Anna Ferens, Rafał Salata, Mirosław Bork, Małgorzata Szczepkowska-Kalemba

1. GOOSEMAN; Andrzej Fidyk, Nella Agrenich; Apple Film Production Sp. z o.o. – do 2 etapu
2. NASZOŚĆ TYLKO DLA NIENORMALNYCH; Magdalena Piejko; Film Open Group Sp. z o.o. – do 2 etapu
3. JOSEPH I JEGO DZIECI; Ewa Misiewicz; Fama Films Ewa Misiewicz – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Andrzej Sapija, Dagmara Drzazga, Marek Miller

1. DWADZIEŚCIA LAT PÓŹNIEJ – CKOD 3; Piotr Szczepanski; Anagram Film Anna Pachnicka – do 2 etapu
2. NASZ ZESPÓŁ; Janusz Zaorski; Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – do 2 etapu
3. PARTYTURA W GŁOWIE; Andrzej B. Czulda; Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o. – do 2 etapu
4. CAAMBODJANA; Michał Jan Owerczuk; Imagine Media Agata Modzelewska – do 2 etapu
5. BOGOWIE PAMIĘCI; Kamil Król; Film Studio MTM Sp. z o.o. – do 2 etapu

PRIORYTET IV: PRODUKCJA FILMÓW ANIMOWANYCH

KOMISJA w składzie: Mariusz Wilczyński, Izabela Plucińska, Marta Magnuska

1. JESTEM BŁĘKITEM; Weronika Szyma; Fumi Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
2. STANY; Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski; Yellow Tapir Films Sp. z o.o. – do 2 etapu
3. WZORZEC; Andrzej Jobczyk; Lele Crossmedia Production Sp. z o.o. – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Jerzy Armata, Hanna Margolis, Agnieszka Kozłowska

1. PRAWIE NAD MORZEM; Alicja Jasina; Serafiński – Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
2. CZARNY KAPTUREK W AMERYCE; Piotr Dumała; Fumi Studio Sp. z o.o. – do 2 etapu
3. SMACZNEGO, PROSZĘ WILKA!; Jacek Rokosz; Running Rabbit Films Joanna Ronikier – do 2 etapu
4. SURVIVAL; Hieronim Neumann; TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. – do 2 etapu

Ponadto, w 2 etapie rozpatrzone zostaną projekty z poprzednich sesji 2022:

1. BASEN ALBO ŚMIERĆ ZŁOTEJ RYBKI; Daria Kopiec; Marmolada Films Sp. z o.o. – do 2 etapu

PRIORYTET XII: STYPENDIA SCENARIUSZOWE

Film fabularny:

KOMISJA w składzie: Mikołaj Pokromski, Diana Dąbrowska, Anna Spisz

1. DYSLEKTYCZKA; vacat; Łodygowska Natalia – do 2 etapu
2. FRAGMENTY; vacat; Wichrowska Magdalena – do 2 etapu
3. KRONIKI GÓRY SUM; Bartosz Kulas; Kulas Bartosz – do 2 etapu
4. PIERWSZA KOMUNA, vacat, Białoruski Maciej – do 2 etapu

KOMISJA w składzie: Justyna Pawlak, Michał Grzybowski, Łukasz Adamski

1. CYROGRAF; Roman Pawłowski; Pawłowski Roman – do 2 etapu

Film dokumentalny:

KOMISJA w składzie: Arkadiusz Gołębiewski, Marta Dużbabel, Dorota Latour

1. FILM O JANKU; Andrzej Titkow – do 2 etapu
LK
PISF
Ostatnia aktualizacja:  4.11.2022
Zobacz również
Filmowcy a mobbing. Jak sobie z nim radzić?
„Silent Love” na Doc Hot Selection w kinie Kultura
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll