PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Przedpremierowa projekcja komedii obyczajowej „Chrzciny” w reż. Jakuba Skoczenia i spotkanie twórcami rozpoczęły w niedzielny wieczór 23. edycję Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu na Roztoczu.
W programie imprezy jest blisko 150 filmów w 14 cyklach i spotkania z gośćmi.

W Zwierzyńcu z publicznością spotka się również Andrzej Grabowski i debiutujący „Piosenkami o miłości” reżyser Tomasz Habowski. O „Sonacie” (reż. Bartosz Blaschke) mówić będzie Lech Dyblik. Z kolei po projekcji „Mojego wspaniałego życia” (reż. Łukasz Grzegorzek) z publicznością spotka się Wiktoria Wolańska. We wtorkowy wieczór w Kinie Skarb w Zwierzyńcu odbędzie się pierwszy w Polsce pokaz komedii gangsterskiej „Nie cudzołóż i nie kradnij” w reżyserii Mariusza Kuczewskiego, w której zobaczymy Mateusza Banasiuka, Aleksandrę Popławską i Mariusza Drężka. Oni też – wraz z reżyserem i producentką Magdaleną Kuczewską – spotkają się z publicznością.
 
Do Zwierzyńca przyjadą też m.in. Kinga Dębska z „Zupą nic”; Adam Woronowicz grający jedną z głównych ról w komedii „Teściowie” (reż. Jakub Michalczuk); świętująca 50-lecie pracy twórczej aktorka Joanna Żółkowska; Maria Dębska, odtwórczyni roli Kaliny Jędrusik w filmie „Bo we mnie jest seks” (reż. Kaja Klimkiewicz); Anna Kazejak, prezentująca swój najnowszy film „Fucking Bornholm”; aktorka i reżyserka Hanka Brulińska, której dokument „Drgania świetlików” zdobywa kolejne nagrody na światowych festiwalach; reżyser Marcin Bortkiewicz, którego „Tonię” przedpremierowo zobaczymy w Zwierzyńcu i Grzegorz Linkowski, autor dokumentu „Taksówkarz – cichy bohater grudnia”. Zaplanowano również masterclass reżysera Roberta Glińskiego, którego rzadko pokazywane filmy i głośny „Cześć Tereska” zobaczymy podczas Akademii.   

NOWE CYKLE

LAF to rokrocznie projekcje filmów połączonych w cykle. Ciekawie zapowiada się przegląd mniej znanej twórczości Ingmara Bergmana, retrospektywa francuskiego reżysera i aktora Bertranda Mandico, filmy na jubileusz 50-lecia pracy twórczej Joanny Żółkowskiej, przedpremierowe projekcje pięciu obrazów Tony’ego Gatlifa, czy filmy pod mocno aktualnym dziś hasłem „Emigranci”.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.laf.org.pl.
LK
LAF
Ostatnia aktualizacja:  9.08.2022
Zobacz również
Realizm magiczny w polskim kinie. Cykl Ninateki
Łukasz Kośmicki za kamerą ekranizacji powieści Malcolma XD
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll