PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W Konkursie Filmów Międzynarodowych znalazł się film „Kobieta na dachu” w reżyserii Anny Jadowskiej, który powstał w koprodukcji Polski, Szwecji i Francji. W sekcji Viewpoints zostanie zaprezentowany film Michała Chmielewskiego zatytułowany "Roving Woman".

„Kobieta na dachu” w reżyserii Anny Jadowskiej to film obyczajowy z elementami komedii. Opowiada historię kobiety po pięćdziesiątce, która decyduje się napaść na bank, ponieważ wpadła w spiralę długów. Nie wie o tym nikt z jej najbliższych. Kiedy próba napadu okazuje się nieudana, Mira postanawia jak zawsze, pójść do pracy w szpitalu, gdzie jest położną. Po powrocie do domu odkrywa, że czeka na nią policja, wraz z jej zaskoczonym mężem i synem. Mira zostaje zabrana na komisariat i spędza noc w areszcie. Przez lata życie Miry ograniczało się do mechanicznych działań, nie pozostawiając miejsca na introspekcję. Gdy zostaje wytrącona z rutyny, musi odkryć się na nowo. Film porusza ważny społecznie temat. Producentką filmu jest Maria Blicharska, a w obsadzie filmu znaleźli się Dorota Pomykała, Bogdan Koca i Adam Bobik.W tym samym konkursie wystartuje film  „January” (Janvaris), który powstał wspólnymi siłami Łotwy, Litwy i Polski. To będzie światowa premiera tego filmu. W tej mrocznej, ale marzycielskiej historii o dojrzewaniu filmowiec próbuje dociec, kim jest na tle niepodległości Łotwy. Film wyreżyserowany został przez Viestursa Kairissa.


"Roving Woman", reż. Michał Chmielewski, fot. materiały prasowe


W sekcji Viewpoints zostanie zaprezentowany polsko-amerykański film Michała Chmielewskiego zatytułowany "Roving Woman". To debiut Michała Chmielewskiego, absolwenta Szkoły Filmowej w Katowicach. Współscenarzystką i odtwórczynią głównej roli jest Lena Góra. Obok niej w obsadzie filmu znalazł się John Hawkes. "Roving Woman" wyprodukowały Lena Góra i Marta Lewandowska, executive producer jest Wim Wenders. "Roving Woman" opowiada historię Sary, która zostaje wyrzucona z domu przez chłopaka. Nie wiedząc, co począć ze swoim życiem, kradnie samochód i jedzie przed siebie. Przemierzając kalifornijskie pustynie, spotyka niezwykłych, lecz zagubionych ludzi, którzy tak jak ona poszukują własnej drogi. W międzyczasie odkrywa zawartość samochodu. Zakochuje się w ten sposób w jego właścicielu i postanawia go odnaleźć. Film jest luźno inspirowany historią artystki Connie Converse.


W sekcji filmów krótkometrażowych znalazł się krótki film dokumentalny „Fever Dream”, koprodukcja Polski, USA i Kataru. Reżyserką, producentką i autorką scenariusza jest Ania Hendryx Wójtowicz.


Tribeca Film Festival odbędzie się w Nowym Jorku w dniach 9-18 czerwca.


 

MR
TFF
Ostatnia aktualizacja:  20.04.2022
Zobacz również
Nabór do programu Pierwszy Film do 18 maja
Polskie filmy na festiwalu Tribeca w Nowym Jorku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll