PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.10.2020
Festiwal CINEMAFORUM od lat współpracuje z legendarnym festiwalem filmów krótkometrażowych w Oberhausen i również w tym roku zaprasza na przegląd najciekawszych filmów z tej imprezy. W programie nie zabraknie także sekcji prezentującej krótkie metraże nagradzane przez BAFTA - Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.
"Festiwal CINEMAFORUM od lat pokazuje najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata. Szczególną wagę przykładamy do przeglądów narodowych, dzięki którym dostajemy wyjątkowy wgląd w społeczny, historyczny i kulturowy moment wielu krajów – tak jak widzą go młodzi filmowcy. Wielka Brytania znajduje się bez wątpienia w czasie pełnym wyzwań, dlatego perspektywa, jaką proponują tamtejsi reżyserzy i reżyserki, jest niezwykle wartościowa poznawczo. Z tym większą radością zapraszamy na przegląd online „BAFTA 2019 Shorts”, zorganizowany we współpracy Brytyjską Akademią Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) oraz British Council" – mówi dyrektor CINEMAFORUM Błażej Hrapkowicz."O czym opowiadają młodzi twórcy z Wielkiej Brytanii? Jak postrzegają rzeczywistość w dobie Brexitu? Czy współczesne problemy Brytyjczyków mogą przypominać nasze zmagania?" - dodaje.

W ramach sekcji zostanie zaprezentowanych 6 krótkometrażowych filmów: „73 cows” (reż.: Alex Lockwood), „Bachelor 38” (reż.: Angela Clarke), „The Blue Door” (reż.: Paul Taylor), „Wale” (reż.: Barnaby Blackburn), „Marfa” (reż.: Greg Mcleod, Myles Mcleod) oraz „Roughhouse” (reż.: Jonathan Hodgson).

73 cows, reż. Alex Lockwood

"Festiwal w Oberhausen (International Short Film Festival Oberhausen) to prawdziwe święto kina krótkometrażowego, gdzie tak bliska nam dziedzina sztuki jest traktowana z należną jej estymą. Najnowsze trendy, oryginalna forma, wrażliwość na otaczający nas świat – to wszystko znajdziecie w sekcji zorganizowanej we współpracy z Goethe-Institut" – podkreśla dyrektor CINEMAFORUM Błażej Hrapkowicz.
Podczas CINEMAFORUM zostanie zaprezentowanych 5 najciekawszych produkcji z Oberhausen: „O Jardim Fantástico” (reż.: Tico Dias), „Onun Haricinde, lyiyim” (reż.: Eren Aksu), „Gira Ancora” (reż.: Elena Petitpierre), „Man” (reż.: Yulia Timoshkina), „Sugar” (reż.: Bjørn Melhus).

O Jardim Fantástico, reż. Tico Dias

  Tegoroczna edycja CINEMAFORUM odbędzie się online na platformie mojeekino.pl w dniach 4-8 listopada 2020 r. Dostęp do filmów będzie darmowy, po uprzedniej rejestracji na platformie i uzyskaniu cyfrowej wejściówki. Wszelkie wydarzenia towarzyszące – dyskusje, spotkania branżowe i warsztaty - będzie można obejrzeć na kanałach internetowych.
MM
Film Forum
Ostatnia aktualizacja:  30.10.2020
Zobacz również
Premiera filmu "Czarny młyn" Mariusza Paleja na 38. festiwalu Ale Kino!
"Jak ja ich kochałem". Osobista księga życia reżysera "Nocy i dni"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll