PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki to niezwykła uczta artystyczna, która odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia. Na miłośników kina i jego twórców czeka porcja filmowych wzruszeń, emocjonujących spotkań i rozmów. Tradycyjnie, osią imprezy będzie konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”, zwieńczony uroczystą galą.
„notofest” - Festiwal Filmowy Suwałki powstał z potrzeby szerzenia kultury oraz integracji środowisk twórczych. Na terenie najbardziej wysuniętego na północny wschód miasta Polski organizatorzy aranżują przestrzeń wymiany doświadczeń, z której będą mogli czerpać profesjonaliści, początkujący twórcy, a także miłośnicy sztuki filmowej.

 - Zależy nam na tym, aby wspierać młodych twórców, a także przepiękny region, którym chcemy chwalić się w całym kraju. Naszą ambicją jest, by „notofest” nie był jedynie imprezą regionalną, ale osiągnął status wydarzenia ogólnopolskiego i na stałe zapisał się na kulturalnej mapie Polski. Wierzymy w to, że promocja ciekawego programu filmowego w kraju sprawi, że zainteresowanie regionem zdecydowanie wzrośnie – mówi Jacek Chodkiewicz, dyrektor Festiwalu.

Sercem Festiwalu jest konkurs filmów krótkometrażowych „no to short”, dedykowany wszystkim, którzy chcą być bliżej krótkich historii, czują w sobie nieodkryty talenti marzą, by zobaczyć swój film na dużym ekranie. W Jury konkursu w tym roku zasiądą: Kinga Dębska, Marian Dziędziel oraz Arkadiusz Tomiak. Gościem specjalnym tegorocznej edycji „notofest” będzie Krzysztof Zanussi.

Ponadto, podczas Festiwalu, organizatorzy zaprezentują odważne i inspirujące, starannie wyselekcjonowane dzieła polskiej i zagranicznej kinematografii. Pokazom towarzyszyć będą liczne wydarzenia specjalne - m.in. spotkania i dyskusje z artystami, autorytetami w dziedzinie kinematografii. Dla początkujących filmowców przygotowaliśmy warsztaty z podstaw sztuki filmowej, na zaawansowanych czekają warsztaty scenariuszowe.

Punktem kulminacyjnym i jednocześnie podsumowującym "notofest” – 3. Festiwal Filmowy Suwałki będzie Gala Finałowa. To moment, w którym zaprezentowanych zostanie 8 filmów nominowanych do nagrody "notofest Grand-Prix".

„notofest” – Festiwal Filmowy Suwałki jest rozwijającą się imprezą cykliczną, której ambicją jest nie tylko szerzenie sztuki filmowej, ale także promocja pięknej Suwalszczyzny i całego województwa podlaskiego. Odbiorcami wydarzenia są mieszkańcy Podlasia oraz turyści odwiedzający Suwałki, miłośnicy sztuki filmowej oraz twórcy audiowizualni z całego kraju. Festiwal zakłada część branżową, warsztatową oraz przyjemne spędzenie czasu podczas nocnego kina plenerowego, zorganizowanego w samym centrum Suwałk – Placu im. Marii Konopnickiej.

Więcej informacji na www.notofest.pl
AK
"notofest" - 3. Festiwalu Filmowego Suwałki
Ostatnia aktualizacja:  18.07.2019
Zobacz również
fot. notofest
Nie żyje Milos Stehlik, przyjaciel polskiego filmu
Transatlantyk branżowy (1): producent a development literacki
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll