PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jak zwykle zobaczymy wiele filmów związanych tematycznie z szeroko pojętą sztuką. Z Przeglądem powracają także pokazy konkursowe, gdzie na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 30 000 złotych. W programie znajdziemy również pokazy specjalne, spotkania, wystawy, koncert oraz warsztaty filmowe.
Przegląd Filmów o Sztuce rozpoczyna się 10 kwietnia i trwać będzie aż do niedzieli, 14 kwietnia. W tegoroczne wydarzenie wprowadzi nas Ryszard Jaźwiński, popularny redaktor radiowej Trójki. Jako gospodarz Gali otwierającej, zaprosi w imieniu organizatorów wydarzenia – Miasta Zakopane oraz Zakopiańskiego Centrum Kultury na seans filmu "Maksymiuk. Koncert na dwoje" oraz poprowadzi spotkanie z reżyserem Tomaszem Drozdowiczem i scenarzystką Marią Nockowską. Wszystko to odbędzie się w lokalizacji idealnie dopasowanej dla kameralnego kina – w studyjnym Kinie Miejsce.

W kolejnych dniach festiwal skoncentruje się przede wszystkim na projekcji filmów nominowanych do Nagrody Grand Prix Burmistrza Miasta Zakopanego. Każdy wieczór konkursowy zamknie pokaz specjalny: „Pożegnanie Jesieni” (reż. Mariusz Treliński), „Jeszcze Dzień Życia" (reż. Damian Nenow), „Książe i Dybuk” (reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski). A po każdym z nich spotkanie z twórcami filmów, gdzie prowadzącymi będą Jerzy Armata – krytyk filmowy i Agnieszka Szydłowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna.

Gala zamknięcia 22. Przeglądu o Sztuce, połączona z uroczystym ogłoszeniem wyników, odbędzie się w Miejskiej Galerii Sztuki. Towarzyszyć jej będzie koncert Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego z projektem „Celuloid”.

W międzyczasie zakopiańska młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w warsztatach filmowych prowadzonych przez operatorów PWSFTviT prof. Zbigniewa Wichłacza i dr Sławomira Kalwinka. W ostatni dzień festiwalu zobaczymy owoce tych prac – filmową etiudę, pokazaną obok nagrodzonych prac konkursowych.

Pula tegorocznych nagród sprawia, że stawka, o którą zmierzą się konkursowicze będzie wyjątkowo wysoka. Oprócz Nagrody Grand Prix Burmistrza Miasta Zakopanego, Nagrody II Zakopiańskiego Centrum Kultury, Nagrody III Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, wręczone zostaną Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich, debiutująca w tym roku Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Nagroda Specjalną Medal im Grzegorza Dubowskiego – jednego z pomysłodawców festiwalu, ufundowana przez CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki w Krakowie.

Szczegółowy program dostępny na: http://festiwale.zakopane.pl/2019/przeglad-filmow-o-sztuce/program
Wejściówki w symbolicznej cenie 1 zł dostępne na: www.bilety24.pl
AK
Ostatnia aktualizacja:  10.04.2019
Zobacz również
fot. Przegląd Filmów o Sztuce
“Mała zagłada” z nagrodą w Stanach Zjednoczonych
59. KFF: Międzynarodowy konkurs filmów dokumentalnych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll