PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Polskie filmy dokumentalne reprezentowane przez KFF Sales & Promotion zostaną pokazane w styczniu na pięciu międzynarodowych festiwalach filmowych w Europie i Stanach Zjednoczonych, m.in. na Sundance Film Festival.

Publiczność jednego z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń filmowych – Sundance Film Festival już 19 stycznie będzie mogła zobaczyć krótki dokument Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały. "Wolta" to krótka historia o nieodwracalnych zmianach jakie niesie za sobą dorastanie.


Już dwa dni później na festiwalu Slamdance, który ponad 20 lat temu powstał z inicjatywy samych filmowców jako alternatywa dla Sundance, zaprezentowana zostanie "Ikona"Wojciecha Kasperskiego. Poruszający film o szpitalu psychiatrycznym na syberyjskiej prowincji, laureat Złotego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym, został zaproszony do sekcji konkursowej filmów dokumentalnych. O nagrodę dla najlepszego dokumentu na Slamdance zawalczy w sumie 15 filmów, z których tylko 4 to produkcje europejskie.


W ostatnim tygodniu stycznia film Marcina Borchardta o niezwykłej rodzinie Beksińskich zostanie pokazany po raz pierwszy we Włoszech i Skandynawii.„BEKSIŃSCY. Album wideofoniczny” znalazł się w programie Trieste Film Festival, na którym w tym roku zagości więcej polskich filmów: „Over the Limit” Marty Prus, „Biegacze” Łukasza Borowskiego oraz „Książę i dybuk” Piotra Rosołowskiego i Elwiry Niewiery. Szwedzka publiczność będzie mogła zobaczyć dokument Borchardta aż trzykrotnie podczas Göteborg Film Festival.


26 stycznie na Teneryfie rozpocznie się festiwal MiradasDoc, w którego programie znalazło się aż pięć polskich dokumentów krótkometrażowych: „Raz dwa zero” Anny Pawluczuk, „Kolekcja” Marcina Polara, "Wolta" Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, „Proch” Jakuba Radeja oraz „Między nami” Macieja Millera.

MR
Krakowska Fundacja Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  16.01.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Konkurs na film społecznie zaangażowany. (Nie)pełnosprawność
„Whatever happens next” z premierą na Berlinale
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll