PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
28 września w Porto rozpocznie się 3. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego BEAST - portugalskiej imprezy rzucającej światło na kino Europy Środkowej i Wschodniej. Specjalna selekcja polskich filmów, które zostaną zaprezentowane na festiwalu, przygotowana została przez organizatorów wrocławskiego cyklu Polish Cinema for Beginners. A wszystko to w przeddzień startu 13. sezonu projektu.
Na zaproszenie portugalskiego wydarzenia filmowego Adam Kruk, programer Polish Cinema for Beginners, wybrał tytuły, które przybliżą portugalskiej publiczności najbardziej "uduchowione" propozycje współczesnych polskich filmowców. Filmy, które pokazywane będą od poniedziałku do środy w Cinema Trinidad w Porto, połączy hasło "Polish Ghost" - minicykl odkryje nadprzyrodzone moce, które drzemią w polskim kinie i pozwoli przyjrzeć się skomplikowanej polskiej duchowości. W programie znalazło się "Body/Ciało" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej (2015), "Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc (2017) oraz stworzony przez Elwirę Niewierę i Piotra Rosołowskiego "Książę i Dybuk" (2017). Projekcjom towarzyszyć będą prelekcje Adama Kruka.

Organizowany od 2012 roku Polish Cinema for Beginners to pierwszy w skali całego kraju program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do odbiorców obcojęzycznych, którzy często nie mieli wcześniej okazji poznać największych arcydzieł polskiej kinematografii, ale i kultowych klasyków naszej popkultury. Pokazy Polish Cinema for Beginners poprzedzone są zawsze wprowadzeniem eksperta, przybliżającym tematykę i kontekst filmu, a podsumowane dyskusją, podczas której widzowie mogą rozwiać wątpliwości lub po prostu porozmawiać o tym, co z tego, co zobaczyli na ekranie, przypadło im do gustu, a co nie. Portugalskie pokazy PCFB odbędą się na kilka tygodni przed startem 13. sezonu cyklu we Wrocławiu - jesienne projekcje w Kinie Nowe Horyzonty rozpoczną się 20 października i opowiadać będą o rozmaitych sposobach celebrowania polskich świąt. Szczegóły programu ogłoszone zostaną już wkrótce.

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema
AK
Wrocławska Fundacja Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  27.09.2019
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Gdańsku
„(Nie)znajomi” od dziś na ekranach kin
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll