PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Plac zabaw”, debiut fabularny Bartosza M. Kowalskiego, został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 64. Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Pokaz na jednym z najważniejszych wydarzeń świata filmowego będzie jednocześnie międzynarodową premierą filmu. W kinach pojawi się w listopadzie. Prezentujemy pierwszy zwiastun filmu.
Festiwal w San Sebastian należy do światowej czołówki wydarzeń filmowych. Jest w gronie prestiżowych imprez klasy A (obok m.in: Berlinale, festiwali w Cannes i Wenecji). "Plac zabaw" w walce o główną nagrodę – "Złotą Muszlę", będzie współzawodniczyć z 20 tytułami.

Wśród nominowanych znalazły się filmy tak znanych twórców jak Baltasar Kormákur czy Emmanuelle Bercot. Obok Kowalskiego, jako reżyser, w konkursie głównym debiutuje również Ewan McGregor.

"Plac zabaw" weźmie również udział w Konkursie Głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni


Film Bartosza M. Kowalskiego opowiada dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Nagrodzony w konkursie SCRIPT PRO scenariusz został zainspirowany prawdziwą historią. Na ekranie zobaczymy trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę i Przemka Balińskiego. Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.- Pomysł na scenariusz zrodził się zupełnie przypadkowo – mówi reżyser i współscenarzysta filmu Bartosz M. Kowalski - Trafiłem na historię, która wydarzyła się kilkanaście lat temu i na tyle mną wstrząsnęła, że uznałem, iż warto się tym podzielić. Być może na pewne okropieństwa świata jesteśmy już odporni, ale są takie, które wciąż szokują, które zostawiają w nas bliżej nieokreślony niepokój i niezgodę. Tak zrodził się scenariusz – z przerażenia i niezrozumienia, skąd bierze się skrajny brak empatii, skąd bierze się zło – dodaje Kowalski.


Michalina Świstuń w "Placu zabaw". Fot. Next Film.

Scenariusz do filmu napisali wspólnie reżyser Bartosz M. Kowalski i Stanisław Warwas. Za zdjęcia odpowiadał Mateusz Skalski, za scenografię Marek Warszewski, a za kostiumy Agata Culak. Producentami filmu są Dariusz Pietrykowski, Andrzej Połeć i Mirella Zaradkiewicz z FILM IT.

Reżyser "Placu zabaw", Bartosz M. Kowalski, został wcześniej doceniony przez widownie i krytykę za filmy dokumentalne „Moja wola” i "Niepowstrzymani".

"Plac zabaw" współfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.
TS
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  5.09.2016
Zobacz również
fot. Next Film
Okiem Młodych 2016: W programie nowe filmy Herzoga i Łozińskiego
Nie żyje operator filmowy Krzysztof Ptak
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll