PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  29.06.2016
Film Jamesa Wana jest najlepiej sprzedającym się horrorem od wielu lat.
Horror odnotował mały, wynoszący jedynie 25 proc. spadek oglądalności. Tym samym na film z Verą Farmigą i Patrickiem Wilsonem wybrało się kolejnych 88 052 widzów. Średnia widzów na ekran w przypadku tego tytułu pozostała najwyższa i wyniosła 504 osoby. Po dziesięciu dniach wyświetlania, pokazy "Obecności 2" przyciągnęły aż 294 tys. kinomanów... Wynik pierwszej odsłony - 321 tys. - zostanie zdecydowanie poprawiony. Globalnie "dwójka" dąży do pokonania rezultatu wpływów oryginalnej części - na tę chwilę zarobiła już 243 mln dolarów przy 40 mln budżecie...


Patrick Wilson w filmie "Obecność 2", fot. Warner Bros.

Na drugiej pozycji utrzymała się animacja Pixara "Gdzie jest Dory". Kontynuacja wielkiego przeboju z 2003 roku przyciągnęła w drugi weekend jeszcze 75 224 widzów. Spadek oglądalności w przypadku tego tytułu okazał się być najniższy w tym tygodniu i wyniósł 20 proc. Po dziesięciu dniach dystrybucji, animacja notuje sprzedaż 265 tys. biletów.


Kadr z filmu "Gdzie jest Dory", fot. Disney.

Podium zamyka najwyżej notowana nowość. "Dzień Niepodległości: Odrodzenie" Rolanda Emmericha to druga odsłona cieszącego się niezwykłą popularnością filmu z 1996 roku. Produkcja z Willem Smithem zarobiła wówczas na globalnych rynkach 817 mln dolarów stając się przy tym jednym z najbardziej dochodowych filmów w tamtych czasach, również w Polsce, gdzie na projekcje "Dnia Niepodległości" wybrało się aż 1,298 mln widzów. Nowa odsłona produkcji z Jeffem Goldblumem i Billem Pullmanem nie będzie takim przebojem - czasy najwyraźniej się zmieniły. "Odrodzenie" zainteresowało w weekend otwarcia jedynie 61 860 widzów, co przy liczbie 209 ekranów daje dość niską średnią widzów na kopię - 296 osób.


Jeff Goldblum i Bill Pullman w filmie "Dzień Niepodległości: Odrodzenie", fot. Imperial - Cinepix.

Łączna frekwencja w kinach jest umiarkowana i wyniosła 347 807 sprzedanych biletów. Spadek sięgnął więc niemal 18 proc. Wydaje się, że w lipcu oglądalność utrzymywać się może na stałym, niskim poziomie, chociaż możliwe, że pojawią się tytuły, które zaskoczą w swojej dystrybucji.

Na czwartym miejscu pozostał największy przebój drugiego kwartału, animacja "Angry Birds Film". Amerykańsko-fińską produkcję obejrzało jeszcze 28 661 widzów. Film wciąż walczy o milion widzów. Na tę chwilę, po pięciu tygodniach wyświetlania, obejrzało go 931 tys. kinomanów.

Szybko traci widownię widowisko Duncana Jonesa, "Warcraft: Początek". Film z Travisem Fimmelem zgubił aż 65 proc. widowni w bieżący weekend i zainteresował już tylko 23 997 osób. Po trzech tygodniach, widownia na jego seansach wynosi ponad 369 tys. sprzedanych biletów.


Kadr z filmu "Warcraft: Początek", fot. UIP.

Ponad 200 tys. widzów zgromadził melodramat "Zanim się pojawiłeś" Thei Sharrock (210 tys.). Na film z Emilią Clarke wybrało się w weekend 23 331 osób.

O włos od 400 tysięcznej widowni może się znaleźć "Alicja po drugiej stronie lustra" Jamesa Bobina. Film z Johnnym Deppem i Mią Wasikowską już nie przyciąga tłumów - tym razem 11 914 widzów. W sumie - ponad 379 tys. sprzedanych biletów.

W kinach pojawiły się także inne premiery. Komedia "Lolo" w reżyserii Julie Delpy przyciągnęła przed ekrany kin 7 675 widzów na 90 ekranach. Natomiast melodramat Whita Stillmana "Przyjaźń czy kochanie?" zainteresował na 81 ekranach 5008 widzów.


Kate Beckinsale w filmie "Przyjaźń, czy kochanie?", fot. Forum Film Poland.

Francuski komediodramat "Wszyscy albo nikt" wybrało 3 054 kinomanów na 31 ekranach, natomiast dramat francusko-katarsko-turecki "Blokada" przyciągnął przed ekrany 490 osób na 25 kopiach.

Premiery od najbliższego piątku: film przygodowy "Tarzan: Legenda"; komedia amerykańska "Agent i pół"; film fantasy "BFG: Bardzo Fajny Gigant" Stevena Spielberga; ostatni film Andrzeja Żuławskiego "Kosmos"; film biograficzny z Omarem Sy "Chocolat"; włoska produkcja familijna "Tini: Nowe życie Violetty"; film dokumentalny "Pod opieką wiecznego słońca".


Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  29.06.2016
Zobacz również
fot. Warner Bros
Co zobaczymy na Animatorze 2016?
Koniec zdjęć do kobiecego "Pitbulla"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll