„Po miłość / Pour l'amour”: premiera filmu z Jowitą Budnik w Nowym Jorku
Flm z udziałem laureatki Złotych Lwów Jowity Budnik "Po miłość / Pour l'amour” będzie miał swoją światową premierę podczas Brooklyn Film Festival w Nowym Jorku.
"Po miłość / Pour l’amour" powalczy o nagrodę Grand Chameleon Award już w czerwcu (3-12.06). Film Andrzeja Mańkowskiego został wybrany spośród 2 694 nadesłanych do konkursu. W kategorii Narrative Feature będzie konkurować z 11 filmami.

Główną bohaterką "Po miłość / Pour l’amour" jest Marlena, zmagająca się z poważnym kryzysem małżeńskim wywołanym przez alkoholizm męża. Przez internet poznaje Senegalczyka Bruna, który przywraca jej poczucie własnej wartości i kobiecości. Okazuje się jednak, że mężczyzna ma wobec niej nieco inne zamiary niż stworzenie związku.


- Marlena jest dojrzałą kobietą, znajdującą się w takim momencie swojego życia, kiedy wydaje się, że już nic specjalnego na nią nie czeka. Tęskni za prawdziwą, dobrą miłością. Pewne wydarzenie sprawia, że znajduje niespodziewanie mężczyznę swoich marzeń, w którym się zakochuje - mówi Jowita Budnik

W rolach głównych: Jowita Budnik, Artur Dziurman, Lech Dyblik, Patrycja Ziniewicz, Mamadou Ba, Andrzej Gałła. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Andrzej Mańkowski („Dzieci dzwonią”), dla którego jest to debiut fabularny. Autorem zdjęć jest Sławomir Witek („Dotknąć obrazu”), scenografię i kostiumy przygotowała Ewa Woźniak („Odgrzeb”), charakteryzację - Magda Dusza („Ogniem i mieczem”). 

W 2021 roku film był pokazywany w ramach Konkursu Filmów Mikrobudżetowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W polskich kinach zadebiutuje 10 czerwca.

Za produkcje odpowiada Beata Hrycyk-Mańkowska z HOP! Media. Koproducentem jest Telewizja Polska, dystrybutorem - Galapagos Films.

LK / Galapagos Films  24 maja 2022 15:23
Scroll