"Acid Rain", reż. Tomasz Popakul
fot. Animoon
„Acid Rain” zakwalifikowany do Rotterdamu
Najnowszy film animowany Tomka Popakula „Acid Rain” zakwalifikował się do udziału w sekcji Voices Short prestiżowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie. Producentem filmu jest Animoon (Piotr Szczepanowicz i Grzegorz Wacławek) w koprodukcji z FINA, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Festiwal Filmowy w Rotterdamie jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na mapie festiwali filmów niezależnych i eksperymentalnych. Voices Short jest sekcją, w której co roku pokazywane są najciekawsze filmy opowiadające wyraziste i dotykające ważnych tematów historie. Filmy w krótkometrażowej sekcji Voices Short są nagradzane nagrodą publiczności. Pokaz „Acid Rain” w Rotterdamie będzie światową premierą filmu.

„Acid Rain” to opowieść o niecodziennym spotkaniu gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy ląduje na obrzeżach miasta w środku nocy. Na moście spostrzega postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego - trochę niezrównoważonego dziwaka. Chudy mieszka w kamperze, którym jeździ załatwiając niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia zabrać się z Chudym. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

Tomasz Popakul jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi. Zrealizował kilka filmów z czego dyplomowy "Ziegenort" - był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach i zdobył liczne nagrody na całym świecie – m.in. Grand Prix festiwalu w Oberhausen. Popakul wziął udział w programie rezydencji Animation Artist in Residence Tokyo organizowanym przez Japan Image Council (JAPIC) gdzie zrealizował film "Czerń".

48. edycja Festiwalu Filmowego w Rotterdamie odbędzie się w dniach 23 stycznia – 3 lutego 2019. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony na początku stycznia.

Więcej informacji o festiwalu tutaj. 
AK / Polish Shorts/Animoon  17 grudnia 2018 12:08
Scroll