fot. Borys Skrzyński/SFP
Pokaz filmu „Desert Coffee”
W stołecznym kinie Kultura odbył się pokaz dokumentu „Desert Coffee” w reżyserii Mikaela Lypinskiego. Po seansie twórcy spotkali się z widzami.
W kalifornijskiej części pustyni Sonora, w bliskim sąsiedztwie baz wojskowych, znajduje się „dzikie” miasteczko Slab City, zamieszkałe przez uciekinierów z „amerykańskiego snu”. Są w różnym wieku, przywieźli ze sobą różne historie, ale wszyscy wybrali wolność, nawet za cenę najbardziej podstawowych wygód. Jedynym miejscem wyposażonym w elektryczność jest tu prowizoryczna kafejka internetowa prowadzona przez Roba, serwująca „najlepszą kawę w okolicy”.

 
fot. Borys Skrzyński/SFP


Za zdjęcia odpowiada sam Mikael Lypinski. Muzykę do filmu skomponował Mikołaj Hołówko. Film wyprodukowało Salton Sea Films.

Mikael Lypinski urodził się i wychował w Sztokholmie. Ukończył reżyserię w PWSFTviT w Łodzi. Wyreżyserował wiele filmów krótkometrażowych i ponad 200 filmów reklamowych, realizując zdjęcia na całym świecie. Podróżnik, fotograf, maratończyk. "Desert Coffee" jest jego średniometrażowym debiutem dokumentalnym. Mieszka w Sztokholmie i w Warszawie.
AK / SFP/Polish Docs  14 grudnia 2018 09:31
Scroll