PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Podczas ruszającego w czwartek Hiroshima International Animation Festival zaprezentowane zostaną dwie animacje zrealizowane w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich - „Na św. Wincentego” Stanisława Furmana i „Dwa kroki za...” Pauliny Majdy.

Animacja Stanisława Furmana „Na św. Wincentego” jest makabryczną, ale pełną humoru - wydrapaną szpilką na czarnym gipsie - wideokasetą z imprezy na cmentarzu. W rolach głównych: diabły, demony, umarlaki. Gościnnie przygrywa podchmielona - "Orkiestra z Chmielnej". Tańczy cudna miss brudna.


„Na św. Wincentego”, reż. Stanisław Furman, fot. Studio Munka

Urodzony w 1973 roku Stanisław Furman jest absolwentem wydziału animacji PWSFTviT w Łodzi. W latach 2001-2004 zrealizował piętnastominutowy dokument "Kim jestem" (2000) oraz animowane etiudy szkolne: "Człowiek i motyl" (2 min.), "Los Rakietos" (5 min.), "Los Celinos" (3 min.) i "Romans" (4 min.). Współpracował przy scenografii do filmu "Kimeria" Sławomira Bergańskiego, a także filmach animowanych "Cień" Katarzyny Okoniewskiej i "Światełko" Jakuba Jabłońskiego. Wyreżyserował animacje do reklam Heya, House i Tyskie.

Dwa kroki za...” Pauliny Majdy to obraz utrzymany w zupełnie innej konwencji. Jest to historia losów wiejskiej rodziny, której głównym tematem są rozstania, powroty i pożegnania. Muzyczna impresja animowana, która wyraźnie nawiązuje do zjawiska emigracji i jest próbą odpowiedzi na pytanie – dlaczego? Dlaczego postanowiłem opuścić swój dom, swoją ulicę, swoje miejsce, swój kraj?


„Dwa kroki za...”, reż. Paulina Majda, fot. Studio Munka

Paulina Majda
to absolwentka PWSFTviT w Łodzi na kierunku animacja. Z zawodu: kostiumograf, projektant, malarka, fotosistka i wykładowca. Zrealizowała kilka autorskich etiud animowanych, prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w kraju i za granicą m.in. w Annecy, Gdyni, Koszalinie, Londynie, Melbourne, Paryżu, Poznaniu, Seoulu i Trebon. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. W 2005/06 roku asystentka scenografa, projektant scenografii i fotosistka nominowanego do Oscara filmu animowanego Suzie Templeton "Piotruś i wilk". 

Hiroshima International Animation Festival został ustanowiony w 1985 roku w 40. rocznicę zrzucenia bomby tomowej na to miasto. Festiwal jest coroczną imprezą utrzymaną w duchu Love & Peace dedykowaną rozwojowi sztuki mediów wizualnych i kultury. Promuje wymianę międzynarodową i międzykulturową poprzez rozwój sztuki animacji. Impreza potrwa do 27 sierpnia.
RP
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  21.08.2012
Zobacz również
Fantastyczny Pan Wes
Kurs animacji z Platige Image i CD Projekt RED
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll