PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Nagrody na najważniejszych festiwalach animacji, a nawet nominacje do Oscara. Organizowany w Łodzi ANIMARKT Stop Motion Forum wielu twórcom animacji poklatkowej otworzył drogę do kariery i realizacji marzeń. Ruszyły nabory do sekcji Pitching i na warsztaty w ramach tegorocznej edycji imprezy.
Pitching – sekcja konkursowa ANIMARKT Stop Motion Forum – daje twórcom niecodzienną możliwość zaprezentowania projektu przed grupą ekspertów światowej branży animacyjnej, pozyskania partnerów oraz zdobycia nagród, które wesprą twórcę w procesie produkcji filmu i otworzą przed nim ścieżkę międzynarodowej kariery.

– Mamy wiele dowodów na to, że wygrana podczas ANIMARKT Pitching, a czasem samo uczestnictwo przekłada się bezpośrednio na dalsze losy twórcy i jego projektu – podkreśla Agnieszka Kowalewska-Skowron z MOMAKIN, organizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum. – To u nas Daria Kashcheeva zaprezentowała swoją animację „Daughter”, za którą w 2020 roku otrzymała nominację do Oscara, w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany.

fot. mat. promocyjne

W tym roku po raz pierwszy zgłoszenia do ANIMARKT Pitching mają dwa formaty: krótkie projekty w developmencie, posiadające przynajmniej pierwszą wersję scenariusza i trwające nie dłużej niż 26 minut. Drugi format to projekty filmów fabularnych lub seriali czy programów specjalnych będących na różnym etapie realizacji. Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest to, aby 80% animacji była zaplanowana do realizacji techniką poklatkową.

fot. mat. promocyjne

Otwarto także zapisy na warsztaty w sekcji Masters. – Wszystkie warsztaty są prowadzone przez uznanych na całym świecie ekspertów – mówi Paulina Zacharek, współorganizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum. – Zajęcia to także świetna okazja do poznania ludzi z branży animacji, wymiany kontaktów i pomysłów na wszelkiego rodzaju animacje. Do wyboru są warsztaty poświęcone developmentowi seriali dla dzieci oraz animacji postaci.

Zgłoszenia do ANIMARKT Pitching i na warsztaty potrwają do 31 sierpnia 2022.

Impreza odbędzie się między 5 a 8 listopada w Łodzi. W programie głównym poza konkursową częścią pitchingów i warsztatami, znajdą się też masterclassy i panele dyskusyjne. Nie zabraknie także spotkań skupiających się na nawiązywaniu kontaktów w branży czy sesji rekrutacyjnych do światowych studiów animacji.

Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl

LK
Animarkt
Ostatnia aktualizacja:  30.06.2022
Zobacz również
Nowy projekt ustawy o artystach zawodowych!
"Kos": nowe zdjęcia z filmu o Tadeuszu Kościuszce
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll