PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W nadchodzącym miesiącu zaplanowane są premiery kinowe pięciu polskich filmów.
4 lutego

"Miłość, seks & pandemia" reż. Patryk Vega, scen. Olaf Olszewski, Patryk Vega, dystr. Kino Świat


Jak zapowiada dystrybutor, nowy film Patryka Vegi "pokazuje, co kręci i podnieca współczesne kobiety. Erotyczne fantazje, dreszcz pożądania, uzależnienie od randkowych aplikacji i wszystko to, co skrzętnie ukrywamy za drzwiami sypialni. Do tego samotność, która wraz z pandemią Codid-19 na dobre wkroczyła w nasze życie i obnażyła kruchość relacji międzyludzkich". W obsadzie: Małgorzata Rozenek-Majdan, Anna Mucha, Zofia Zborowska-Wrona, Sebastian Dela, Michał Czernecki, Dawid Czupryński, Weronika Lesiak, Leonardo Marques, Wojciech Sikora.


11 lutego

"Krime Story. Love Story" reż. Michał Węgrzyn, scen. Marcin Gutkowski, Michał Węgrzyn, dystr. Mówi Serwis

Komedia gangsterska Global Studio – twórców filmu "Proceder". Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opisana w książce rapera Marcina "Kali" Gutkowskiego. Przyjaciele Krime (Cezary Łukaszewicz) i Wajcha (Michał Koterski) dostają propozycję zarobienia dużych pieniędzy. Planują, że będzie to ich ostatni nielegalny "skok", który ustawi ich już na całe życie. "Życie" jednak napisze dla nich zupełnie inny scenariusz. Człowiek, na którego dostają zlecenie okaże się ojcem dziewczyny, dla której główny bohater kompletnie straci głowę. Miłość skomplikuje wszystko i nawet taki facet jak Krime, którego nie usidliła wcześniej żadna kobieta, będzie musiał wybrać co jest dla niego najcenniejsze i najważniejsze w życiu.


"Miłość jest blisko" reż. Radosław Dunaszewski, scen.Mariusz Kuczewski, Marcin Baczyński, dystr. TVP Dystrybucja

Komedia romantyczna na Walentynki. Natalia i Adam znają się od dziecka. Nigdy nie byli parą, ale od zawsze byli razem. Są sąsiadami, korzystają wspólnie z pomieszczeń w swoich mieszkaniach, a ich sypialnie dzieli tylko cienka ściana. Natalia pragnie mężczyzny, najlepiej opiekuńczego domatora, który byłby oparciem dla niej i jej syna. Adam po rozwodzie szuka silnych emocji i najchętniej wybrałby się do Amazonii. Pewnego dnia marzenia Natalii i Adama się spełniają. Na jego drodze los stawia piękną Marikę, podróżniczkę i pisarkę, która zaprasza go do swojego świata. Tymczasem w Natalii zakochuje się Bruno, bogaty dentysta, który chce spełniać jej wszystkie marzenia. Jak rozwiną się te przypadkowe znajomości? W rolach głównych i drugoplanowych występują: Weronika Książkiewicz, Wojciech Solarz, Olga Bołądź, Grzegorz Małecki, Janusz Chabior, Kazik Mazur.


25 lutego

Mój dług" reż. Denis Delić, scen. Andrzej Sobek i Sławomir Sikora, dystr. Monolith Films
   
Kontynuacja "Długu", w którym Krzysztof Krazue pokazał jak bezsilność i brak zaufania do organów ścigania może doprowadzić zwykłego człowieka do ostateczności. Ponad 20 lat później drogę do ułaskawienia Sławomira Sikory pokazują twórcy filmu „Mój dług”. W rolach głównych występują: Bartosz Sak, Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Anna Karczmarczyk. Za kamerą stanęli Denis Delić i Bogusław Job. Za zdjęcia odpowiada Waldemar Szmidt, za produkcję - Combat Films.


"Samiec Alfa "reż. i scen. Katia Priwieziencew, Igor Priwieziencew, dystr. TVP Dystrybucja

Ze względu na brak jakichkolwiek materiałów promocyjnych - najbardziej tajemnicza premiera tego miesiąca. Bohaterem filmu jest Piotrek (Adam Bobik), który za namową narzeczonej, zapisuje się na kurs rzucania palenia. Przez pomyłkę trafia na enigmatyczne szkolenie samorozwoju, gdzie pod wpływem charyzmatycznego coacha – Lidera, zaczyna poddawać w wątpliwość swój związek, który do tej pory uważał za idealny. W obsadzie m.in. Mirosław Haniszewski, Adam Bobik, Tomasz Schuchardt, Krzysztof Stroiński, Piotr Trojan, Konrad Eleryk.

LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  31.01.2022
Zobacz również
HBO Max w Polsce od 8 marca
Miłosne fotosy Krzysztofa Wellmana. Wystawa w Muzeum Kinematografii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll