PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film dyplomowy studenta Jakuba Laskowskiego, pod roboczym tytułem "Halsowanie", to historia dwudziestopięcioletniego Janka.

Zostaje on skonfrontowany z nagłą śmiercią ojca. Sny i wyobrażenia dotyczące niedokończonych rozmów z ojcem, przeplatają się mu z przeżyciami związanymi z pogrzebem i koniecznością przywyknięcia do nowej rzeczywistości. Podróż, w której towarzyszymy Jankowi prowadzi go do pogodzenia się z ojcem i jego śmiercią oraz odnalezienia nowej perspektywy.


 - To opowieść o godzeniu się ze śmiercią, z odejściem bliskich, z przemijaniem. Odwołuje się do moich osobistych doświadczeń, ale tylko jako emocjonalny punkt wyjścia. Cała historia jest marzeniem na temat niedokończonych rozmów, które chciałbym przeprowadzić z bliskimi, którzy nie żyją. Film pokazuje, w jaki sposób Janek i jego rodzina radzą sobie z niespodziewaną śmiercią ojca - mówi reżyser. Autorem zdjęć do filmu jest Stanisław Horodecki, absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej.  W filmie wystąpili: Konrad Cichoń, Grzegorz Damięcki, Agata Różycka i Maria Seweryn Zdjęcia do etiudy odbywały się w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, Stanicy Wodnej w Swarzewie, na Cmentarzu Katolickmi w Sopocie, Zakładzie Pogrzebowym Chejron w Gdyni.Jakub Laskowski przyznaje, że długo zastanawiał się nad obsadzeniem roli zmarłego ojca. W końcu pojawił się pomysł współpracy z Grzegorzem Damięckim. Ostatnio ten znakomity aktor występuje w roli amantów, ale, jak mówi reżyser, "artystycznie widzę go gdzie indziej", znakomicie pasował do postaci postrzelonego ojca intelektualisty.

Pomysł obsadzenia Marii Seweryn w roli matki podsunął Laskowskiemu autor zdjęć - Stanisław Horodecki. - Świetnie wpisała się w tę rolę, szybko znaleźliśmy wspólny język - opowiada reżyser. Z kolei rola siostry pisana była od razu z myślą  Agacie Różyckiej. Ograniczenie fabuły do relacji syna z matką byłoby zbyt wąskie, zbyt duszne, stąd pomysł wprowadzenia mocnej postaci siostry, która stara się zaopiekować bratem i mamą.

Warto zapamiętać nazwisko debiutanta Konrada Cichonia. - Poznałem go w Teatrze Polskim w Poznaniu. Zapadł mi w pamięć, widziałem go jako bohatera wrażliwego, inteligentnego, skrytego - mówi Jakub Laskowski. - Jest niesamowity, niezwykle fotogeniczny, ma bardzo interesujące rysy twarzy. To był dobry wybór, Konrad gra oszczędnie ale przejmująco. Postać Janka, którą wykreował nadaje całemu filmowi właściwy kierunek.
Mecenasami filmu są Fundacja Fabryki Norblina, Fabryka Norblina oraz Capital Park. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Autorką zdjęć z planu jest Anna Rezulak (KFP).
WRÓB
GSF
Ostatnia aktualizacja:  5.08.2020
Zobacz również
Konkurs Film Spring Open na projekty promujące zdrowy styl życia
Trwa nabór na ANIMARKT Pitching 2020
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll