PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  11.01.2017
Aż trzy filmy zgromadziły widownię przekraczającą 100 tys. widzów.
Pierwszy weekend roku przyniósł znakomitą frekwencję w kinach. Sprzedano łącznie 852 493 biletów. Dawno początek sezonu nie był tak mocny...

Liderem została premiera, animacja "Sing". Produkcja odnotowała znakomite otwarcie, sięgające 255 410 sprzedanych biletów. Rezultat robi jeszcze większe wrażenie, jak się zwróci uwagę na pokazy przedpremierowe - wraz z nimi film ma na koncie 287 tys. widzów. Animacja wyświetlana była na 250 ekranach, w związku z czym średnia widzów na ekran również jest bardzo wysoka - 1022 osoby. "Sing" okazał się być także przebojem w rodzimych Stanach Zjednoczonych - tam zarobił jak do tej pory 215 mln dolarów...


Kadr z filmu "Sing", fot. UIP.

Na drugim miejscu pojawiła się komedia Filipa Zylbera, "Po prostu przyjaźń". Produkcja z Agnieszką Więdłochą i Magdaleną Różczką przyciągnęła do kin bardzo dobrą widownię rzędu 179 332 osób. Uwzględniając pokazy przedpremierowe komedię obejrzało ponad 205 tys. widzów.


Agnieszka Więdłocha i Aleksandra Domańska w filmie "Po prostu przyjaźń", fot. Next Film.

Trzecia pozycja w zestawieniu również przypadła premierowemu filmowi. Jest nim widowisko bazujące na podstawie gry komputerowej "Assassin's Creed" Justina Kurzela. Produkcja z Michaelem Fassbenderem w roli głównej zainteresowała na starcie 117 770 widzów.


Michael Fassbender w filmie "Assassin's Creed", fot. Imperial Cinepix.

Na czwarte miejsce spadł jeden z największych przebojów ubiegłego roku. "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie"Garetha Edwardsa odnotowały ok 24 proc. spadek oglądalności. Widowisko obejrzało jeszcze 81 061 widzów, a od premiery - 1,436 mln.

Niewielki spadek oglądalności odnotował film "Pasażerowie" Mortena Tylduma. Produkcję z Jennifer Lawrence i Chrisem Prattem obejrzało kolejnych 47 908 widzów. Łącznie, przyzwoity już wynik - 326 tys. sprzedanych biletów.

Wzrost oglądalności spotkał seanse filmu "Ukryte piękno" Davida Frankela. Dramat z Willem Smithem obejrzało jeszcze 46 422 osób. W sumie - blisko 170 tys. widzów.

Pozostałe premiery nie dostały się do czołowej dziesiątki. Najwyżej notowany był włoski komediodramat "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Zainteresował 14 640 widzów na 56 kopiach. Argentyńsko-hiszpańską komedię "Honorowy obywatel" obejrzało 3 911 kinomanów na 24 ekranach. Holenderski film familijny "Wiplala" przyciągnął 2 220 młodych widzów do kin (17 kopii). Natomiast biblijną produkcję "Józef i Maryja" obejrzało 1 889 widzów na 60 ekranach.


Kadr z filmu "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", fot. Aurora Films.

Premiery od najbliższego piątku: ostatni film Andrzeja Wajdy "Powidoki"; widowisko fantasy "Wielki mur"; horror "Autopsja Jane Doe"; thriller Macieja Żaka "Konwój"; film biograficzny z Michaliną Olszańską "Ja, Olga Hepnarova"; brytyjska produkcja "Kot Bob i ja': polsko-rumuńsko-francuski dramat "Nieprawi"; komediodramat "Ostatni będą pierwszymi"; norweski film familijny "Kacper i Emma na safari".
Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  11.01.2017
Zobacz również
fot. UIP
Dokument o Fritzu Bauerze w Domu Spotkań z Historią
[foto] Obchody 50. rocznicy śmierci Zbigniewa Cybulskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll