PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU

Tegorocznemu programowi konferencji Narodowego Instytutu Audiowizualnego Kultura 2.0: Świadomi mediów towarzyszyć będą projekcje filmowe i projekty audiowizualne prezentujące cyfrowe dziedzictwo Europy, m.in. pokaz filmu Christoffera Boe „Offscreen” czy prezentacja zasobów Ninateki.

Podczas, gdy naukowcy dyskutować będą o systemach edukacyjnych i zmianach, jakie przynoszą nowe technologie w rzeczywistości społecznej, w Iluzjonie Filmoteki Narodowej, 27 października o godz. 19.30, odbędzie się projekcja uznanego filmu Christoffera Boe'a, "Offscreen" (Dania 2006 r.) prezentowanego m.in. na festiwalu w Wenecji i Sundance. Film towarzyszący corocznej konferencji Narodowego Instytutu Audiowizualnego oficjalnie otworzy, po raz pierwszy organizowany w Polsce, EuroCine27, przegląd filmowy kina niezależnego krajów należących do Unii Europejskiej.

Bohaterem Offscreen jest, pracujący dla Royal Theatre, komik Nicolas (Nicolas Bro), który za radą swojego szefa (Christoffer Boe) sięga po kamerę i postanawia nakręcić film o sobie. Granica między prawdziwym życiem a nieustannie tworzonym filmem stopniowo się rozmywa.

Po pokazie odbędzie się dyskusja "Czy kino może zabić? Na granicy realności" z udziałem dr Iwony Kurz (filmoznawczymi UW), dr Piotra Schollenbergera (Instytut Filozofii UW) oraz Ewy Opałki (doktorantka filmoznastwa UJ). Naukowcy wraz z publicznością zastanowią się, czy we współczesnym świecie istnieje granica „normalności” i jaki wpływ na percepcję świata mają nowe media.

Wstęp na pokaz i dyskusję jest wolny, konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie: http://www.kultura20.pl/.

W starej chłodni na Poziomie 2.0 w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie, tak jak w roku ubiegłym, ruszy Chillout Cinema. W niewielkiej zaciemnionej przestrzeni wyłożonej miękkim dywanem będzie można zobaczyć filmy z zasobów Ninateki, stanowiące polskie cyfrowe dziedzictwo, m.in. filmy dokumentalne Marcela Łozińskiego, Wojciecha Wiszniewskiego, Krzysztofa Kieślowskiego i Andrzeja Munka czy nagrania z prób do „Kartoteki” Różewicza w reż. Konrada Swinarskiego, a także klasyczne polskie animacje. Szczegółowy program Chillout Cinema tutaj.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie gala finałowa, goszczącego w Polsce po raz pierwszy, międzynarodowego konkursu i festiwalu dla młodych twórców 48 Hour Film Project Warsaw, opartego na prostym koncepcie: stworzenia filmu w ciągu 48 godzin. Uczestnicy projektu otrzymują ogólne wskazówki dotyczące gatunku, w którym powinien być utrzymany kręcony przez nich film, bohatera, dialogu oraz rekwizytu, który musi się pojawić w obrazie - reszta zależy od ich wyobraźni i kreatywności. Pomysłodawcą 48 Hour Film Project jest Mark Ruppert, który w 2001 roku postanowił nakręcić film w 48 godzin. Obecnie festiwal ma już 10 lat i odbywa się w miastach całego świata.
Gala wraz z projekcją filmów przygotowanych przez uczestników konkursu odbędzie się 29 października w godz. 19.00 - 2.00. Najlepszy z nich weźmie udział w konkursie międzynarodowym i będzie miał szansę na pokaz podczas Festiwalu w Cannes.

Wstęp na wydarzenia jest wolny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji na stronie: http://www.kultura20.pl/

Więcej informacji oraz szczegółowy program konferencji:
http://www.nina.gov.pl/ oraz http://www.kultura20.pl/


KS
Narodowy Instytut Audiowizualny
Ostatnia aktualizacja:  21.10.2011
Zobacz również
Dla spragnionych jeszcze więcej Tran Anh Hunga
"Vivan la Antipodas", "Miejsce wśród gwiazd", "Pina" z nominacjami
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll