Aktualności
"Nurt", reż. Rafał Skalski
fot. Koi Studio
"Nurt" Rafała Skalskiego na Hot Docs Forum
Znamy już tytuły projektów, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji Hot Docs Forum. Wśród wybranych zgłoszeń znalazł się projekt nowego dokumentu Rafała Skalskiego.
Hot Docs Forum to dwudniowa sesja pitchingowa towarzysząca festiwalowi Hot Docs. W Hot Docs Forum co roku uczestniczy ponad stu przedstawicieli stacji telewizyjnych, funduszy i festiwali filmowych z Europy, Azji oraz obu Ameryk. W ciągu dwóch dni trwania Forum mają oni okazję obejrzeć prezentację wybranych projektów. Co ciekawe, nawet jeśli projekt nie zostanie zakwalifikowany do pitchingu, ciągle ma szanse zostać zaprezentowany. Tegoroczna edycja Forum odbędzie się w całości online w dniach 5-6 maja.

W tym roku w prestiżowym gronie wyselekcjonowanych tytułów znalazł się projekt nowego dokumentu Rafała Skalskiego „Nurt”:

W 1985 roku rozpoczął się pierwszy w historii świata spływ kajakowy najdłuższą rzeką świata – Amazonką. Zaczęło go 11 osób pochodzących ze wszystkich stron świata – skończyły dwie. Każdy z nich niósł ze sobą inny bagaż doświadczeń i inną historię. Byli wśród nich dziennikarz, fotograf, lekarka i kilku studentów, którzy uciekli do Ameryki Południowej przed szarością socjalistycznej Polski. "Nurt" to opowieść o uczestnikach tej wyprawy, którzy spodziewali się, że ich największym wyzwaniem będzie zmaganie się z siłami natury. Jednak dość szybko przekonali się, że natura bywa bardziej przewidywalna, niż ludzie.

Za produkcję filmu odpowiadają Greg Zgliński (napisał również scenariusz z Rafałem Skalskim) oraz Agnieszka Dziedzic i Agnieszka Skalska z Koi Studio.

Więcej informacji o Hot Docs Forum można znaleźć tutaj.
AK / Polish Docs  3 kwietnia 2020 15:31
Scroll