17. Łodzią po Wiśle już 22 i 23 marca w Warszawie!
"Trzymamy dobry kurs! To kurs na dobre, młode Kino i na dobre z Wami spotkania. No więc płyniemy i w tym roku! Przegląd Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi, już po raz 17!" - zapraszają organizatorzy. W programie imprezy znalazł się między innymi film ze Studia Munka SFP w reżyserii absolwenta PWSFTviT Grzegorza Dębowskiego - "Tyle co nic".
Festiwal odbędzie się w dniach 22 i 23 marca 2024 roku w Kinie ILUZJON w Warszawie. 

"Z Łodzi płyniemy prosto do Kina ILUZJON w Warszawie – bo sprawdzone miejsce i sprawdzona publiczność to obietnice wartościowego filmowego spotkania. Na ekranie najnowsze filmy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi – fabularne, dokumentalne i animowane, rok produkcji 2023, docenione na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach. Bo musicie wiedzieć, że w ubiegłym roku pokazaliśmy nasze filmy na ponad 280 festiwalach, z których wróciliśmy z ponad 110 nagrodami! Teraz chcemy pokazać je Wam! " - czytamy w komunikacie.

W programie 17. ŁpW m.in. KROKODYL, reż. Dawid Bodzak, pokazywany w prestiżowej sekcji SEMAINE DE LA CRITIQUE festiwalu Cannes; WARSZAWA, HOLANDIA, reż. Ming-Wei Chiang, nagrodzony za najlepszy film krótkometrażowy FPFF w Gdyni; BYĆ KIMŚ, reż. Michał Toczek, który ma na swoim koncie m.in. „Złotego Lajkonika” Krakowskiego Festiwalu Filmowego i „Jantara” Młodzi i Film w Koszalinie; dokumentalna GARSTKA ZIEMI, reż. Izabela Zubrycka, z premierą podczas Millennium Docs Against Gravity, prezentowana w konkursie San Sebastian IFF, programie Ji.hlava i FIPADOC, a także animowany W LESIE SĄ LUDZIE Szymona Ruczyńskiego, uznany najlepszym filmem europejskim Krakowskiego Festiwalu Filmowego, pokazywany w konkursach Leeds IFF i PÖFF Shorts w Tallinie oraz w programie Thessaloniki IDF.

W sumie - cztery filmowe bloki, łącznie ponad 400 minut na wielkim ekranie!

Tegorocznym filmem otwarcia będzie TYLE CO NIC, w reż. Grzegorza Dębowskiego, absolwenta Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej naszej Szkoły, który został nagrodzony Orłem Polskiej Akademii Filmowej, w kategorii „Odkrycie Roku” oraz 6. nagrodami podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym za debiut reżyserski, za scenariusz oraz za najlepszy film w kategorii „Inne Spojrzenie”. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami: reżyserem Grzegorzem Dębowskim, reżyserką obsady i kierowniczką produkcji Agnieszką Skalską oraz montażystką Anną Garncarczyk, absolwentką Katedry Montażu Filmowego Szkoły.

Grzegorz Dębowski, fot. PWSFTViT

W programie „Łodzią po Wiśle” także dwa pokazy specjalne. Pierwszym będzie projekcja AN ORANGE FROM JAFFA, w reż. Mohammeda Almughanniego, absolwenta Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej naszej Szkoły. Film otrzymał Grand Prix ostatniego Clermont-Ferrand ISFF, a jego producentem jest, działające przy Szkole Filmowej w Łodzi, Studio Filmowe INDEKS wspólnie z Lumisenta oraz Synecdoche z Francji.  Druga propozycja to ROOM 404, reż. Elysa Wendi i Lee Wai Shing, prezentowany w sekcji Forum Expanded ostatniego Berlinale, wyprodukowany w Pracowni Eseju Filmowego Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab, które od 5 lat z dużymi sukcesami działa w naszej Szkole.
Po projekcjach odbędą się spotkania. "Liczymy na to, że w dniach 22 i 23 marca spotkamy się w tym samym filmowym porcie, w Kinie ILUZJON. Czekamy na Wasze czujne spojrzenia, głębokie refleksje i konstruktywną krytykę. Czekamy na przedstawicieli filmowej branży, na krytyków i dziennikarzy. Na Publiczność naszych filmów" - zaprasza PwSFTviT.
 

  Polecamy stronę http://lodziapowisle.pl i http://facebook.com/lodziapowisle
Dołącz do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/7d38IwH7l
ORGANIZATOR Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi
PARTNERZY Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny FINA, Kino ILUZJON, Filmpolski.pl, Studio Filmowe INDEKS, Laboratorium Narracji Wizualnych vnLab, Festiwal KAMERA AKCJA 
Grafika: KUKI Krzysztof Iwański, www.iwanski.co




WRÓB / PWSFTViT  16 marca 2024 18:58
Scroll