fot. Szkoła Filmowa w Łodzi
Trwa nabór na warsztaty "Jak produkować filmy, by dało się je dystrybuować?"
Wydział Organizacji Sztuki Filmowej Szkoły Filmowej w Łodzi przedłużyła nabór na profesjonalne warsztaty o tematyce związanej z dystrybucją filmową. Zajęcia ruszają 7 kwietnia.
DLA KOGO? Zaawansowane, na wysokim poziomie zawodowym, prowadzone przez wybitnych specjalistów z naszej branży - warsztaty - adresujemy do twórców i realizatorów filmowych: reżyserów, scenarzystów, producentów, a także do niezwykle ważnych z punktu widzenia produkcji filmowej decydentów, m.in. z funduszy filmowych, stacji telewizyjnych czy platform cyfrowych.

DLACZEGO WARTO? Jeśli chcesz pogłębić wiedzę z obszaru możliwej współpracy i wzajemnych relacji między produkcją a dystrybucją filmową? Te warsztaty są idealne dla Ciebie. Wybitny i niezwykle ceniony, wieloletni wykładowca naszej uczelni, profesor Edward Zajićek powiedział, że „...z talentu, pracy i pieniędzy, wraz z dodatkiem w różnych proporcjach dawkowanej swobody, usiłuje się uzyskać osobliwy produkt, zwany filmem. Odbywa się to ze zmiennym szczęściem. Na sukces kasowy, artystyczny lub polityczny nie ma bowiem gotowych recept, może być tylko niepewna suma przesłanek.”
Czy wiesz, że ukończony film, udźwiękowiony, zmontowany i pokazany widzom czy krytykom filmowym, nie ma praktycznie żadnej wartości handlowej? Wartość tę może i powinna nadać mu dystrybucja poprzez wykreowanie dzieła jako produktu - produktu w znaczeniu ściśle handlowym. To jest właśnie główny cel naszych warsztatów i o tym oraz o innych „przesłankach” chcemy rozmawiać.

O CZYM? W ramach warsztatów przewidujemy wykłady z różnych, ale uzupełniających się w sposób synergiczny dziedzin. Dowiesz się, m.in.:
- Jak produkować filmy, by dało się je dystrybuować?
- Czy można, a może trzeba, już na etapie pomysłu pozycjonować przyszły film i określić możliwe (dopuszczalne) koszty produkcji?
- Czego oczekują agenci sprzedaży, dystrybutorzy od pomysłu na film czy scenariusza?
- Jakie nowe elementy promocji i marketingu pojawiają się i współtworzą cyfrową rzeczywistość?
- Jak zawierać umowy z dystrybutorami, agentami sprzedaży?
- Jak uniknąć kolizji sprzedażowych filmów na rynkach światowych?
- Co to jest przekaz transgraniczny?
- Czym jest budżet P&A w procesie produkcji filmowej? Zasady i pułapki rozliczenia.
- Czy kina to przyjaciel czy wróg?
- Jakie są umowy agencyjne i dystrybucyjne na rynku międzynarodowym?

PROWADZĄCY: Sławomir Salamon, Paweł Dutkalski, Tomasz Jagiełło, Alicja Grawon-Jaksik, mec. Krzysztof Czyżewski, Krzysztof Gierat, Andrzej Mellin, Joanna Wendorff-Ostergaard, Sylwester Osiński, Krzysztof Franek, Marta Materska-Samek, Michał Łowigus i inni.

WAŻNE INFORMACJE: Opłata: 3000,00 zł. Zajęcia rozpoczynają się 7 kwietnia i potrwają do czerwca 2018 roku. Miejsce: Szkoła Filmowa Adres: ul. Targowa 61/63, 90-323 Łódź

ZGŁOSZENIA: mail: produkcja2@filmschool.lodz.pl,  tel.: 42 27 55 876

Więcej informacji TUTAJ .


AK / Szkoła Filmowa w Łodzi  20 marca 2018 09:00
Scroll