Redakcja TVP Info
fot. TVP SA
I Międzynarodowa Konferencja Mediów Publicznych
W dniach 4-5 czerwca 2014 roku w Krakowie odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Mediów Publicznych „Media publiczne w służbie demokracji. Polskie doświadczenia na tle Europy” organizowana wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński oraz Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Konferencja odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele świata mediów, naukowcy, reprezentanci organizacji branżowych i zawodowych oraz politycy i medioznawcy.

4 czerwca planowana jest debata naukowców „Ku przyszłości – media publiczne wobec wyzwań współczesnego świata”. 5 czerwca, w sesji porannej, odbędzie się panel dotyczący możliwości rozwoju i zadań mediów w przyszłości z udziałem przedstawicieli m.in. European Broadcasting Union – Ingrid Deltenre, Hans Bredov Institute oraz Hamburg University - prof. Uwe Hasebrink, University of Lisbon - prof. Paula Cordeiro oraz prof. Guy Starkey z Sunderland University z Anglii. Wprowadzenia do panelu dokona Robert Suarez Candel z European Broadcasting Union Media Intelligence, prezentując założenia dokumentu strategicznego EBU Vision 2020

W sesji popołudniowej pod przewodnictwem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przewidziane są obrady Okrągłego Stołu Mediów – „Rola mediów publicznych w Polsce, ich społeczne funkcje na tle kierunków i zadań określonych w dokumencie strategicznym EBU Vision 2020” .

I Międzynarodowa Konferencja Mediów Publicznych jest kontynuacją tradycji Okrągłego Stołu Mediów odbywającego się w Gdańsku w latach dziewięćdziesiątych oraz konferencji organizowanych  w Krakowie w latach 2000-2005, w której brali udział przedstawiciele KRRiT, Telewizji Polskiej SA, Polskiego Radia SA i medioznawcy. Uczestnicy dyskutowali m.in. o roli i przemianach mediów publicznych, a także o zadaniach, jakie media te powinny realizować. 7 marca 2013 roku Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Przewodniczący KRRiT Jan Dworak podpisali list intencyjny, wznawiając tę międzynarodową inicjatywę.
 
Więcej na stronach KRRiT: http://krrit.gov.pl.
WRÓB / KRRiT  31 maja 2014 08:56
Scroll