PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"WE MGLE" ("In the Fog") - najnowszy film fabularny znanego rosyjskiego reżysera Siergieja Łoźnicy (twórcy docenionego na festiwalu w Cannes oraz nagrodzonego na Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi i Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie fabularnego debiutu "Szczęście ty moje"), właśnie wkroczył w fazę postprodukcji.

Akcja filmu "WE MGLE", opartego na powieści białoruskiego pisarza Wasylija Bykowa, rozgrywa się w 1942 roku na zachodnim pograniczu ZSRR. Na terenie okupowanym przez Niemców miejscowi partyzanci prowadzą brutalną kampanię przeciwko najeźdźcy.


"We mgle", fot. Mindaugas Survila/Against Gravity

Suszenja, wiejski pracownik kolei, zostaje niesłusznie oskarżony o kolaborację. W związku z szerzącymi się plotkami o jego rzekomej zdradzie, dwaj partyzanci – Burow i Wojtek – wychodzą z lasu, aby dokonać odwetu. Gdy jednak udaje się im dopaść swą ofiarę i zaprowadzić do lasu, sami wpadają w zasadzkę, a Suszenja jest zmuszony samodzielnie zmierzyć się z rannym wrogiem.

W głębi pierwotnej puszczy, gdzie kategorie "przyjaciel" i "wróg" nie istnieją, a granica między zdradą a bohaterstwem jest niewidoczna, Suszenja postawiony zostaje przed koniecznością dokonania trudnego wyboru pomiędzy dobrem a złem.


"We mgle", fot. Mindaugas Survila/Against Gravity

Rola Suszenji przypadła młodemu białoruskiemu aktorowi Władimirowi Swirskiemu, świeżo upieczonemu absolwentowi Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej (GITIS), debiutującemu w tej roli na dużym ekranie. W filmie wystąpili również rumuński aktor Wład Iwanow ("Szczęście ty moje") oraz rosyjscy aktorzy, m.in.: Julia Peresild, Nadieżda Markina ("Elena"), Boris Kamorzin, Michaił Jewlanow i Dmitrij Bykowski.

W swej najnowszej produkcji Łoźnica kontynuuje współpracę z rumuńskim twórcą obrazu Olegiem Mutu ("4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni", "Śmierć pana Lazarescu"). Ekipę zasilili także: Rosjanin Kirył Szuwalow ("Myśliwy", "Rusałka") jako kierownik artystyczny, białoruski reżyser dźwięku Władimir Golownicki ("Blokada", "Jak spędziłem koniec lata") i Czech Martin Sebik ("Faust", "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian") jako pierwszy asystent reżysera.


"We mgle", fot. Mindaugas Survila/Against Gravity

W ekipie filmu współfinansowanego przez pięć krajów znaleźli się również Polacy. Autorką kostiumów do filmu jest wybitna polska kostiumograf Dorota Roqueplo (twórczyni kostiumów do takich produkcji jak "Plac Zbawiciela", "Ki", "Mój Nikifor", "Pręgi", nagrodzona na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni za filmy "Sala samobójców" oraz "Młyn i krzyż").

Światowa premiera "We mgle" przewidywana jest na wiosnę 2012 roku. W Polsce film wejdzie do kin na jesieni 2012. Dystrybutorem filmu jest Against Gravity.
GU
Against Gravity
Ostatnia aktualizacja:  20.01.2012
Zobacz również
[foto] Nadine Labaki ujarzmia testosteron
Liv Tyler i jej zagadkowa ciąża
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll