Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Amerykańska Gildia Producentów Filmowych ogłosiła nominacje do swoich nagród. O tytuł najlepszego filmu roku walczą faworyci krytyków, tacy jak "The Artist" czy
"Spadkobiercy", ale na liście znalazło się też kilka niespodzianek, jak "Dziewczyna z tatuażem" czy "Druhny".
Na liście znalazły się także "Hugo i jego wynalazek", "O północy w Paryżu", "Czas wojny" i "Służące". Zabrakło natomiast dobrze ocenianych tytułów: "Drzewa życia", "Drive" i "Strasznie głośno, niesamowicie blisko".
W kategorii Najlepszy Film Animowany nominowano m.in. "Przygody Tintina" i "Rango". Natomiast "Project Nim" i "Senna" mogą zostać najlepszym dokumentem.
Nagrody Gildii Producentów są dobrym wskaźnikiem przed Oscarami. Ostatni czterej zwycięzcy PGA otrzymali Oscara dla najlepszego filmu.
Zwycięzców poznamy 21 stycznia.
Oto pełna lista nominacji:
Nagroda im. Darryla F. Zanucka - dla producenta filmu fabularnego:
THE ARTIST
Producent: Thomas Langmann
DRUHNY
Producenci: Judd Apatow, Barry Mendel, Clayton Townsend
SPADKOBIERCY
Producenci: Jim Burke, Alexander Payne, Jim Taylor
DZIEWCZYNA Z TATUAŻEM
Producenci: Ceán Chaffin, Scott Rudin
SŁUŻĄCE
Producenci: Michael Barnathan, Chris Columbus, Brunson Green
HUGO I JEGO WYNALAZEK
Producenci: Graham King, Martin Scorsese
IDY MARCOWE
Producenci: George Clooney, Grant Heslov, Brian Oliver
O PÓŁNOCY W PARYŻU
Producenci: Letty Aronson, Stephen Tenenbaum
MONEYBALL
Producenci: Michael De Luca, Rachael Horovitz, Brad Pitt
CZAS WOJNY
Producenci: Kathleen Kennedy, Steven Spielberg
Nagroda dla producenta filmu animowanego:
PRZYGODY TINTINA
Producenci: Peter Jackson, Kathleen Kennedy, Steven Spielberg
AUTA 2
Producent: Denise Ream
KUNG FU PANDA 2
Producent: Melissa Cobb
KOT W BUTACH
Producenci: Joe M. Aguilar, Latifa Ouaou
RANGO
Producenci: John B. Carls, Gore Verbinski
Nagroda im. Davida L. Wolpera dla producenta filmu telewizyjnego lub miniserialu:
"Cinema Verite" (HBO)
Producenc: Zanne Devine, Karyn McCarthy
"Downton Abbey" (Masterpiece) (PBS)
Producenci: Julian Fellowes, Nigel Marchant, Gareth Neame
"The Kennedys" (ReelzChannel)
Producenci: Jon Cassar, Jonathan Koch, Stephen Kronish, Steve Michaels, Michael Prupas, Jamie Paul Rock, Joel Surnow
"Mildred Pierce" (HBO)
Producenci: Todd Haynes, Pamela Koffler, Ilene S. Landress, Christine Vachon
"Too Big To Fail" (HBO)
Producenci: Carol Fenelon, Jeffrey Levine, Paula Weinstein
Nagroda dla producenta filmu dokumentalnego:
BEATS, RHYMES & LIFE: THE TRAVELS OF A TRIBE CALLED QUEST
Producenci: Michael Rapaport, Edward Parks
BILL CUNNINGHAM NEW YORK
Producent: Philip Gefter
PROJECT NIM
Producent: Simon Chinn
SENNA
Producent: James Gay-Rees
THE UNION
Producenci: Cameron Crowe, Michelle Panek
Na liście znalazły się także "Hugo i jego wynalazek", "O północy w Paryżu", "Czas wojny" i "Służące". Zabrakło natomiast dobrze ocenianych tytułów: "Drzewa życia", "Drive" i "Strasznie głośno, niesamowicie blisko".
W kategorii Najlepszy Film Animowany nominowano m.in. "Przygody Tintina" i "Rango". Natomiast "Project Nim" i "Senna" mogą zostać najlepszym dokumentem.
Nagrody Gildii Producentów są dobrym wskaźnikiem przed Oscarami. Ostatni czterej zwycięzcy PGA otrzymali Oscara dla najlepszego filmu.
Zwycięzców poznamy 21 stycznia.
Oto pełna lista nominacji:
Nagroda im. Darryla F. Zanucka - dla producenta filmu fabularnego:
THE ARTIST
Producent: Thomas Langmann
DRUHNY
Producenci: Judd Apatow, Barry Mendel, Clayton Townsend
SPADKOBIERCY
Producenci: Jim Burke, Alexander Payne, Jim Taylor
DZIEWCZYNA Z TATUAŻEM
Producenci: Ceán Chaffin, Scott Rudin
SŁUŻĄCE
Producenci: Michael Barnathan, Chris Columbus, Brunson Green
HUGO I JEGO WYNALAZEK
Producenci: Graham King, Martin Scorsese
IDY MARCOWE
Producenci: George Clooney, Grant Heslov, Brian Oliver
O PÓŁNOCY W PARYŻU
Producenci: Letty Aronson, Stephen Tenenbaum
MONEYBALL
Producenci: Michael De Luca, Rachael Horovitz, Brad Pitt
CZAS WOJNY
Producenci: Kathleen Kennedy, Steven Spielberg
Nagroda dla producenta filmu animowanego:
PRZYGODY TINTINA
Producenci: Peter Jackson, Kathleen Kennedy, Steven Spielberg
AUTA 2
Producent: Denise Ream
KUNG FU PANDA 2
Producent: Melissa Cobb
KOT W BUTACH
Producenci: Joe M. Aguilar, Latifa Ouaou
RANGO
Producenci: John B. Carls, Gore Verbinski
Nagroda im. Davida L. Wolpera dla producenta filmu telewizyjnego lub miniserialu:
"Cinema Verite" (HBO)
Producenc: Zanne Devine, Karyn McCarthy
"Downton Abbey" (Masterpiece) (PBS)
Producenci: Julian Fellowes, Nigel Marchant, Gareth Neame
"The Kennedys" (ReelzChannel)
Producenci: Jon Cassar, Jonathan Koch, Stephen Kronish, Steve Michaels, Michael Prupas, Jamie Paul Rock, Joel Surnow
"Mildred Pierce" (HBO)
Producenci: Todd Haynes, Pamela Koffler, Ilene S. Landress, Christine Vachon
"Too Big To Fail" (HBO)
Producenci: Carol Fenelon, Jeffrey Levine, Paula Weinstein
Nagroda dla producenta filmu dokumentalnego:
BEATS, RHYMES & LIFE: THE TRAVELS OF A TRIBE CALLED QUEST
Producenci: Michael Rapaport, Edward Parks
BILL CUNNINGHAM NEW YORK
Producent: Philip Gefter
PROJECT NIM
Producent: Simon Chinn
SENNA
Producent: James Gay-Rees
THE UNION
Producenci: Cameron Crowe, Michelle Panek
EJ
The Playlist
Ostatnia aktualizacja: 8.08.2013
Amanda Seyfried w genialnej obsadzie "Nędzników"
Kaurismäki podpala kinowy ekran
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024