PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Ewa Skoczkowska otrzymała w USA prestiżową nagrodę Emmy w dziedzinie "wiadomości i filmy dokumentalne". Uhonorowano ją za pracę na planie dokumentu o słynnym niemieckim sterowcu pasażerskim "Hindenburg: The Untold Story".

"Hindenburg: The Untold Story" to telewizyjny dokument fabularyzowany produkcji brytyjskiej z 2007 roku.  Reżyserem jest Sean Grundy. Za sprawą stacji Smithsonian Channel, która zajęła się jego dystrybucją w Stanach Zjednoczonych, film obejrzała również publiczność amerykańska.

"Praca na planie tego dokumentu była dla mnie wspaniałą przygodą. Zawsze staram się pracować przy produkcjach niosących ze sobą wyzwania artystyczne dla twórców. Takim właśnie filmem był 'Hindenburg'" - powiedziała Ewa Skoczkowska, laureatka Emmy wspólnie z operatorem Davidem Langanem za "wybitne indywidualne osiągnięcie w oświetleniu i scenografii".

Tematem filmu "Hindenburg: The Untold Story" (lub też "Hindenburg. Titanic of the Skies") jest jedna z hipotez na temat przyczyn katastrofy legendarnego niemieckiego sterowca pasażerskiego w 1937 roku. LZ-129 Hindenburg był największym sterowcem w historii. Umożliwiał podróżnym przelot przez Atlantyk. Miał długość ok. 250 m i średnicę ok. 40 m. Zawierał 200 tys. m. sześc. wodoru w 16 zbiornikach. Był zdolny przewozić 72 pasażerów i 61 osób załogi. W maju 1937 roku, po wystartowaniu z Frankfurtu - z kilkudziesięcioma pasażerami na pokładzie - i trzydniowej podróży przez Atlantyk, sterowiec spłonął podczas cumowania na lotnisku w stanie New Jersey w USA. O przyczynach katastrofy dyskutuje się do dziś.

Na potrzeby filmu Skoczkowska wykonała replikę wnętrz "Hindenburga", np. salonu głównego oraz replikę spalonego szkieletu maszyny, jaki ludzie ujrzeli po katastrofie. Prace były realizowane w Polsce, np. na lotnisku w Modlinie.

Skoczkowska pracowała m.in. przy filmach: "Lista Schindlera" Stevena Spielberga, "Proof of Life" Taylora Hackforda, "Korczak" i "Pierścionek z orłem w koronie" Andrzeja Wajdy, "Femina" Piotra Szulkina, "Summer Love" Piotra Uklańskiego, "Pręgi" Magdaleny Piekorz oraz "Ki" Leszka Dawida.

GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2013
Zobacz również
Małżeństwo stulecia - Liz Taylor i Richard Burton
Strzeżcie się dostawców pizzy!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll