PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
15 marca do kin trafi, zapowiadany od kilku lat, trójwymiarowy film animowany odtwarzający przedwojenny wygląd Warszawy. Jego twórcami są graficy ze stołecznego studia Newborn.

Producenci filmu zaprezentowali właśnie jego kolejny zwiastun. Widać w nim m.in. pl. Napoleona (dziś pl. Powstańców), a także dawny Dworzec Główny na skrzyżowaniu al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej. Nad ostatecznym efektem graficy, pod kierunkiem pomysłodawcy, reżysera i producenta Tomasza Gomoły pracowali ponad cztery lata. - Przedwojenna Warszawa to wspaniałe miejsce, wyjątkowy, nieprzemijający duch oraz świadek wielu historycznych wydarzeń. Nikt wcześniej nie podjął się tak rozległego tematu, co z pewnością było dla nas dodatkową motywacją, aby zrealizować ten film – mówi Gomoła.W pełnej, dwudziestominutowej wersji filmu twórcy przybliżą nam Warszawę w trzech etapach. W pierwszym zobaczymy Marszałkowską od dzisiejszej Rotundy do Ogrodu Saskiego. W drugiej przez Ogród przemieścimy się na Starówkę. Trzecim z odtworzonych fragmentów miasta jest dzielnica żydowska obejmująca tereny późniejszego getta. W zaprezentowanym dwa lat temu pierwszym zwiastunie "Warszawy 1935" widzieliśmy kamienicę Pinkusa Lothego (w miejscu dzisiejszej Rotundy), tramwaj jadący Marszałkowską i okolice Dworca Wiedeńskiego."Warszawa 1935" powstaje w technologii 3D. Mecenasem produkcji jest firma ubezpieczeniowa Prudential, która przed wojną była właścicielem, widocznego również w trailerze, najwyższego warszawskiego wieżowca, stojącego przy ul. Świętokrzyskiej.

Produkowana przez Newborn Studio animacja to nie pierwsza filmowa rekonstrukcja Warszawy. W 2010 roku swoją premierę miał, zrealizowany przez Platige Image film "Miasto ruin" Damiana Nenowa pokazujący zniszczoną wojną stolicę z wiosny roku 1945.
RP
portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  21.02.2013
Zobacz również
Nabór na irlandzki festiwal nadal trwa
Festiwal animacji dziecięcych już w kwietniu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll