PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Zbliża się do końca projekt pozyskania środków na wydanie filmu „Pielgrzym” w reżyserii Pawła Jóźwiak – Rodana. Jeszcze tylko do 7 czerwca można wesprzeć na platformie PolakPortafi.pl film dokumentalny, który opowiada o pielgrzymce 4000 km przebytej pieszo z Polski do Moskwy, a także o wiele trudniejszej drodze – do bliskiej osoby.
Zbiórka na wydanie filmu na DVD rozpoczęła się 23 kwietnia br. i już w tej chwili przekroczyła wymagany próg minimalny 5000 PLN. – Cieszymy się, że już na pewno możemy powiedzieć, że film ujrzy światło dzienne na DVD. Zbieramy jednak dalej, gdyż chcielibyśmy zrobić lepsze wydanie, wzbogacone m.in. o wersję reżyserską – mówi Paweł Jóźwiak – Rodan – reżyser i koproducent filmu.

W ostatnim tygodniu akcji zostały uruchomione dodatkowe upominki dla osób, które zdecydują się wesprzeć film, m.in. DVD z filmem „Mama, Tata, Bóg i Szatan” (reż. Paweł Jóźwiak – Rodan) z podpisami bohaterów i twórców. Film ten wygrał kilkadziesiąt nagród na festiwalach w kraju i zagranicą w tym DOCUMENTA MADRID 2009.

W ramach zbiórki funduszy, za wybrane kwoty wsparcia można otrzymać także m.in. pocztówkę wysłaną ze Świnic Warckich obok Głogowca lub z Moskwy, film "Pielgrzym" wydany na płycie DVD/BluRay, czy wycieczkę/pielgrzymkę po miejscach, gdzie dokument był kręcony (cerkiew w Łodzi, Głogowiec i Świnice Warckie – miejsce narodzin św. Faustyny). Dla wpierających przewidziane zostały również takie nagrody jak spotkanie z twórcami, czy ikony św. Olgi – patronki drogi tytułowego bohatera do Moskwy.


Kadr z filmu "Pielgrzym", fot. Opus Film.

Film wsparty został przez wybitnego reżysera Krzysztofa Zanussiego oraz operatora i dokumentalistę Bogdana Dziworskiego, którzy bardzo przychylnie wypowiadają się o tej poruszającej historii człowieka, który po burzliwym życiu przemytnika ludzi i mocnym nawróceniu, zmienia się i postanawia pielgrzymować po świecie i pisać ikony. Pielgrzymka zaplanowana, jako droga pojednania między Wschodem i Zachodem wskazuje bohaterowi filmu ścieżkę ku innemu pojednaniu. Jej finał może okazać się bardzo inny od tego, który po ludzku planował.

PZ
enterpr
Ostatnia aktualizacja:  2.06.2016
Zobacz również
fot. Opus Film
Program Forum Dokumentu i Animacji SFP
56. Krakowski Festiwal Filmowy: Jak to się robi w Szwecji? A jak w Łodzi?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll