PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Trieście odbędzie się w dniach 22 - 30 stycznia 2016 roku. Polska ma silną reprezentację w nadchodzącej edycji.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Trieście odbywa się od 1989 roku i obecnie jest jednym z najważniejszych festiwali w Centralnej i Wschodniej Europie.

W tym roku wydarzeniem specjalnym festiwalu będzie retrospektywa filmów dokumentalnych Marcina Koszałki. Widzowie we Włoszech zobaczą "Cały dzień razem", „Deklarację nieśmiertelności”, "Istnienie", "Do bólu", "Ucieknijmy od niej", "Śmierć z ludzką twarzą" oraz "Takiego pięknego syna urodziłam". Pokazowi filmów towarzyszyć będzie masterclass poprowadzony przez reżysera – „In conversation with Marcin Koszałka”, podczas którego opowie o swojej pracy reżyserskiej i operatorskiej. Warto zaznaczyć, że fabularny debiut Koszałki "Czerwony pająk" znalazł się w Konkursie Głównym tej edycji festiwalu.

Podczas festiwalu w sekcji filmów animowanych zostanie zaprezentowany "Dokument" Marcina Podolca. Natomiast w konkursie filmów dokumentalnych o nagrodę będzie walczyć film  "Bracia" Wojciecha Staronia.

"Bracia" w Trieście pojawili się już ubiegłym roku, kiedy to wzięli udział w odbywającym się w ramach Trieste Film Festival, spotkaniu koprodukcyjnym When East Meets West, mającym na celu umożliwienie współpracy pomiędzy twórcami, producentami, dystrybutorami oraz przedstawicielami funduszy z całej Europy. Film zdobył tam nagrodę ufundowaną przez HBO Europe w sekcji Last Stop Trieste dla najlepszego filmu w produkcji.

W tym roku do When East Meets West zakwalifikowane zostały 22 projekty z całego świata, a wśród nich dokument „Pan Jan i jego 40 dziewczynJacoba Dammasa. Projekt uhonorowano już Nagrodą EDN na Krakowskim Festiwalu Filmowym w ramach programu Docs To Start.

27 edycję Festiwalu Filmowego w Treście uświetni także pokazy polskiego kina fabularnego. W specjalnej sekcji „Podwójne życie polskiego kina” zaprezentowany zostanie film "11 minut" Jerzego Skolimowskiego, a także retrospektywa filmów Krzysztofa Kieślowskiego – związana z Rokiem Krzysztofa Kieślowskiego, który obchodzony jest w 2016 roku, dwadzieścia lat po jego śmierci.  We Włoszech pokazy zostanie także "Demon" Marcina Wrony, a w konkursie krótkometrażowym znalazło się "7 owiec" Wiktorii Szymańskiej oraz "To, czego chcę" Damiana Kocura.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Trieste Film Festival  oraz targów When East Meets West .
PZ
PolishDocs/ SFP
Ostatnia aktualizacja:  19.01.2016
Zobacz również
fot. Kino Świat
Trwa nabór na Meetmarket i Alternate Realities Market
Współpracownik Kieślowskiego zrobił dokument o Jonaszu Kofcie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll