PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
DOKUMENT
  11.06.2014
W dniach 13-15 czerwca 2014 roku w Domu Sztuki na Ursynowie odbędą się pokazy nagrodzonych dokumentów na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowych.
Organizatorami spotkania są Studio Filmowe Kalejdoskop, Wydział Kultury dla Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Przegląd filmowy "Z Krakowa na Ursynów" rozpocznie się w piątek, 13 czerwca o 20.00. W ramach pokazów obejrzymy filmy nagrodzone na tegorocznym, 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Wstęp jest bezpłatny.

Tradycyjnie już przegląd "Z Krakowa na Ursynów", zorganizowany po raz pierwszy w 1998 roku, kończy sezon działalności Kina Dokumentu, które od trzynastu lat przybliża w Domu Sztuki klasykę i nowości głównie polskiego filmu dokumentalnego, zaprasza realizatorów, integruje środowisko dokumentalistów.

Prawdę powiedziawszy, Kino Dokumentu wzięło się z pierwszych przeglądów "Z Krakowa na Ursynów", które były jego zalążkami. Obie te inicjatywy to wspólny pomysł zmarłego w 2003 roku Radosława Wojdana i Andrzeja Bukowieckiego z Domu Sztuki. Od śmierci Radka w 2003 roku z Kinem Dokumentu współpracuje Piotr Śliwiński ze Studia Filmowego Kalejdoskop. Z Krakowskiego Festiwalu Filmowego powraca niezmiennie z ciekawym programem jego ursynowskiej repliki, która w najmniejszym stopniu nie konkuruje z repliką organizowaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich w kinie Kultura. Szczęśliwie kino Kultura i Dom Sztuki leżą w odległych od siebie punktach Warszawy, a terminy obu imprez z reguły się nie pokrywają.

W tym roku jest organizatorom szczególnie miło zaprosić widzów na przegląd "Z Krakowa na Ursynów", jako że triumfatorem 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego był film polski – "Efekt domina"Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Na Ursynowie będzie można obejrzeć ten obraz w niedzielę, 15 czerwca,  czyli w ostatnim dniu przeglądu, w którym, po projekcji, zaplanowane są także rozmowy z twórcami oraz spotkanie kuluarowe przy skromnym poczęstunku i lampce wina.

Program całego przeglądu znajduje się poniżej.  
PZ
Kino Dokumentu
Ostatnia aktualizacja:  11.06.2014
Zobacz również
Aneta Kopacz znów triumfuje
"Młodzi o młodych" - nowa idea dla dokumentu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll