PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
DOKUMENT
  2.04.2014
Dwa polskie dokumenty - „Obietnica dzieciństwa” oraz „Sekrety miłości” - zostały nagrodzone na Chicago International Film Festival Television Awards 2014.
„Obietnica dzieciństwa” Ryszarda Kaczyńskiego i Piotra Morawskiego zdobyła nagrodę „Silver Plaque” dla najlepszego filmu dokumentalnego o tematyce społecznej, zaś film  "Sekrety miłości" Krystiana Matyska otrzymał Wyróżnienie Specjalne w kategorii programów prezentujących wartości humanistyczne i artystyczne w jubileuszowej 50.edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu produkcji telewizyjnych. Nagrody zostaną wręczone podczas gali, która odbędzie się 10 kwietnia w Chicago, USA.

„Obietnica dzieciństwa” to koprodukcja Redakcji Dokumentu i Reportażu  TVP1 oraz Studia Kalejdoskop. Film przedstawia historię pięciorga rodzeństwa, które pod koniec lat 90. zostało przygarnięte przez bezdzietne małżeństwo ze Stanów Zjednoczonych. Była to adopcja nieudana, która w bardzo krótkim czasie zakończyła się rozdzieleniem dzieci i ich ponownym umieszczeniem w placówkach opiekuńczych. Autorzy dokumentu doprowadzają do spotkania rodzeństwa - jest to bardzo wzruszające, ale zarazem dramatyczne przeżycie dla wszystkich.

 

Film "Sekrety miłości" jest koprodukcją Redakcji Filmu Dokumentalnego i Reportażu TVP2, Metro Films oraz Arte G.E.I.E. Opowiada o fenomenie miłości i związkach, w których funkcjonują reprezentanci rożnych kultur. "Sekrety miłości" cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem międzynarodowych festiwali na świecie. Film był prezentowany w sekcji konkursowej na festiwalach w Portugalii (Tróia International Film Festival 2013) oraz w Estonii (Pärnu International Film Festival 2013). W marcu br. film uświetnił sekcję finałową IMPACT Awards w Turynie. W kwietniu br. odbędzie się kolejna projekcja filmu w czeskim Ołomyńcu w ramach 49. edycji festiwalu filmów naukowych 4SCIENCE.
GGU
informacja TVP
Ostatnia aktualizacja:  2.04.2014
Zobacz również
Ostatni tydzień naboru projektów na Dragon Forum!
Cudze chwalicie, swego nie znacie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll