PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Niecałe 2 tygodnie przed rozpoczęciem 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie,  odbędzie się pokaz jednego z filmów zeszłorocznej edycji festiwalu - "Bad Girls – Cela 77” .

Projekcja będzie miała miejsce w Kino.Lab (CSW Zamek Ujazdowski, Al. Jazdów 2) w niedzielę 25 listopada o godzinie 18:20 w ramach projektu „WATCH DOCS na spacerze”. Wstęp na film jest bezpłatny.
 
"Bad Girls. Cela 77", fot. mat. prasowe

- Janusz Mrozowski w swoim nowym filmie znów portretuje zamkniętą więzienną społeczność. Tym razem udało mu się uzyskać zgodę na filmowanie wewnątrz więzienia dla kobiet. „Bad girls” w całości rozgrywa się w tytułowej celi. Na piętnastu metrach kwadratowych niemal w całości zastawionych piętrowymi łóżkami. W takich warunkach byle sprzeczka urasta do wagi konfliktu, a marzenia o intymności trzeba odłożyć na później. W dusznej atmosferze, wypełnionej wszechobecnym papierosowym dymem, emocje bohaterek stają się niemal namacalne. Choć w powietrzu bez przerwy latają przekleństwa, najczęściej chodzi o rzeczy najprostsze: potrzebę miłości, akceptacji, poczucie godności. Ale oczywiście nikt nie przyzna się do słabości: oparta na dominacji hierarchia to tutaj rzecz święta. Jedyna rozrywka to niekończące się rozmowy – o facetach, nieudanym życiu, rodzinie, przyszłości – która zacznie się od momentu wyjścia. Tymczasem trzeba zacisnąć zęby i przetrwać kolejny dzień, czekając na upragnioną przepustkę. Mrozowskiemu udała się niełatwa sztuka: najpierw przekonał więzienne władze, by pozwoliły mu rejestrować bez cenzury rzeczywistość „pod celą”, potem zdobył zaufanie kobiet z celi 77, które zaakceptowały obecność kamery w swoim mikro-świecie. Jego pełen naturalności zbiorowy portret, wolny od sensacji i moralizatorstwa, pozwala widzowi odczuć, co to znaczy odbywać karę w przepełnionej celi polskiego więzienia. - mówi o filmie dyrektor programowy festiwalu Konrad Wirkowski.

 
Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie to  jeden z dwóch największych na świecie festiwali filmowych poświęconych prawom człowieka, od 12 lat konsekwentnie popularyzujący filmy dokumentalne wśród polskiej publiczności. W ciągu 10 festiwalowych dni widzowie będą mieli okazję obejrzeć blisko 90 filmów z całego świata, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.  W tym roku po raz pierwszy projekcje festiwalowe odbędą się równolegle w dwóch polskich miastach -  Warszawie (7 - 16 grudnia)  i Lublinie (7 - 10 grudnia). Poza możliwością obejrzenia filmów, festiwalowa publiczność będzie miała szansę uczestniczyć w zajęciach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych dokumentalistów, w spotkaniach z twórcami prezentowanych filmów oraz  ekspertami w dziedzinie praw człowieka, a także w pokazach specjalnych. Wstęp na wszystkie pokazy oraz wydarzenia towarzyszące WATCH DOCS jest bezpłatny


EJ
Watch Docs
Ostatnia aktualizacja:  20.11.2012
Zobacz również
„Niebo” Jana P. Matuszczyńskiego wyróżnione w Meksyku
Kolejne laury dla "Argentyńskiej lekcji"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll