PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Krótkie metraże ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, już w połowie sierpnia będą dostępne w Internecie dzięki multimedialnej bibliotece NINATEKA na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego www.nina.gov.pl.

W multimedialnej bibliotece serwisu nina.gov.pl, w NINATECE filmy ze Studia Munka będą pojawiały się stopniowo – pierwszych kilkanaście tytułów będzie dostępnych już od 13 sierpnia. Filmy, które zobaczymy na początku to m.in. animacja "Kryminał" Marcina Jażyńskiego, dokumenty: "Agor Dromesko" w reżyserii Jędrzeja Bączyka, "Prawie milioner" Marcina Korneluka, "Serca dwa" Anny Kuśmierczyk, a także krótkometrażowe fabuły z programu „30 Minut”: "Aria Diva" Agnieszki Smoczyńskiej, "Co mówią lekarze" Michała Wnuka, "Gdyby ryby miały głos" Tomasza Jurkiewicza, "Jak to jest być moją matką" Norah McGettigan, "Trzy uściski dłoni" Marcina Latałło i "Tysiąc zakazanych krzaków" Piotra Kielara. Do pierwszych filmów, stopniowo będą dołączały kolejne tytuły krótkich metraży Studia.


"Aria Diva", reż. Agnieszka Smoczyńska, fot. Studio Munka

Narodowy Instytut Audiowizualny to państwowa instytucja kultury powołana w celu digitalizacji, udostępniania i promocji polskiego dziedzictwa audiowizualnego. Misją statutową NInA jest digitalizacja, gromadzenie, archiwizacja, rekonstrukcja i udostępnianie najbardziej wartościowych przejawów kultury filmowej, muzycznej i teatralnej. W tę działalność wpisuje się także nawiązana współpraca ze Studiem Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Studio Munka powołane w 2008 roku działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich, i jest producentem debiutów filmowych. Co roku wydaje DVD z najciekawszymi filmami spośród powstających w ramach trzech krótkometrażowych programów dla młodych twórców: „30 Minut” „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”. Ponad to, filmy ze Studia Munka można oglądać podczas większości krajowych festiwali oraz, coraz częściej na zagranicznych, międzynarodowych imprezach. Chcąc docierać z krótkimi metrażami do coraz szerszej publiczności, Studio organizuje też pokazy plenerowe i klubowe. Udostępnianie produkcji Studia Munka w internecie jest kolejnym, naturalnym krokiem na drodze ich popularyzacji, ale także upowszechniania kina krótkometrażowego w ogóle.


GU
SFP
Ostatnia aktualizacja:  13.08.2012
Zobacz również
„Serce do walki” wyróżnione w Locarno
Pieniądze na rekonstrukcje cyfrowej klasyki
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll