PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
FABUŁA
  9.04.2013
Pierwszy klaps do najnowszego filmu Antoniego Krauzego pt. "Smoleńsk" padnie na warszawskim Krakowskim Przedmieściu dokładnie w trzecią rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

- Zdjęcia do kinowego filmu fabularnego pt. "Smoleńsk", który wyreżyseruje Antoni Krauze, rozpoczną się w środę 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - potwierdził producent tego filmu Maciej Pawlicki. Jak wyjaśnił, w stolicy ekipa filmowa - w kilku miejscach na Krakowskim Przedmieściu, od godz. 13 do 21 - realizować będzie zdjęcia dokumentujące wydarzenia związane z obchodami trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zdjęcia te staną się następnie elementem filmu fabularnego.


"Smoleńsk", fot. youtube.pl

Autorem zdjęć do filmu o Smoleńsku będzie Michał Pakulski, muzykę skomponuje Michał Lorenc, za scenografię odpowiadać będzie Michał Sulkiewicz, a za kostiumy Małgorzata Gwiazdecka - wymieniał Pawlicki. Premiera kinowa filmu planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku - przypomniał producent. Reżyser Antoni Krauze ma w dorobku m.in. nagradzany film "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł". - Główne zdjęcia z udziałem aktorów rozpoczną się dwa miesiące później, w czerwcu - wyjaśnił Pawlicki. Realizowane będą w Polsce, USA i Gruzji - poinformował. Pytany o obsadę, producent odparł, że jest jeszcze za wcześnie, by podawać nazwiska aktorów, którzy wystąpią w filmie. - Mogę natomiast powiedzieć, że w środowisku aktorskim jest duże zainteresowanie tym filmem. Wiele osób chce w nim zagrać - mówił Pawlicki.

Część środowiska filmowego do projektu filmu odnosi się jednak w sposób dość krytyczny. - O Smoleńsku można by co najwyżej zrobić film a la Borat czy Monty Python o tym, jak bardzo nabzdyczony i dumny prezydent średnio ważnego kraju środkowoeuropejskiego uparł się, by lądować we mgle na kartoflisku - powiedział w wywiadzie udzielonym na kilka dni przed rocznicą tygodnikowi Newsweek reżyser Juliusz Machulski.

MZ / RP
PAP / Newsweek
Ostatnia aktualizacja:  9.04.2013
Zobacz również
"Miłość" rusza w trasę
Cyfrowa "Matka Królów"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll