PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
27 grudnia ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Romana Polańskiego "Venus in Fur". W filmie zagrają Emmanuelle Seigner oraz zdobywca trzech Cezarów - Mathieu Amalric. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman.

Dla polskiego operatora będzie to już piąty film zrealizowany wspólnie z autorem "Dziecka Rosemary". Ich współpraca rozpoczęła się w 2002 roku od "Pianisty". Edelman jest także autorem zdjęć do "Olivera Twista", "Autora widmo" i "Rzezi".


Paweł Edelman, fot. AKPA

"Venus in Fur" erotyczna komedia opowiadająca o reżyserze zniewolonym przez pożądanie podczas przesłuchania aktorki. Film jest adaptacją nominowanej do nagrody Tony, broadwayowskiej sztuki Davida Ivesa luźno inspirowanej "Wenus w futrze" Leopolda von Sachera-Masocha.

Po wyczerpujących  przesłuchaniach aktorek do głównej roli w swojej nowej sztuce, reżyser Thomas (Mathieu Amalric) narzeka na znikomy talent kandydatek. Żadna nie nadaje się do głównej roli żeńskiej – kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Thomas już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wbiega Vanda (Emmanuelle Seigner), prawdziwy huragan nieobliczalnej i, jak się okazuje, erotycznej energii.

Początkowo Vanda wydaje się być ucieleśnieniem wszystkich bolączek Thomasa. Jest bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana – to jednak tylko pozory. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą i hipnotyzującą transformację. Nie tylko idealnie pasuje do roli, ale jest też do niej perfekcyjnie przygotowana – kupiła potrzebne rekwizyty, przeczytała materiał źródłowy, a każdy fragment dialogu zna na pamięć. Podobieństwo do granej przez nią bohaterki okazuje się wręcz zastanawiające. Przesłuchanie nabiera zaskakującego tempa, a zauroczenie Thomasa stopniowo przeradza się w obsesję. Vanda z upływem czasu przyjmuje coraz bardziej dominującą rolę, aby w końcu kompletnie odwrócić bilans sił – dokładnie tak, jak w sztuce.

Obraz powstaje w koprodukcji francusko–polskiej. Ze strony polskiej koproducentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

RP
Monolith Films
Ostatnia aktualizacja:  9.05.2013
Zobacz również
Najnowszy trailer "Drogówki"
Pierwsze zdjęcia z planu "Jacka Stronga"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll