PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
FABUŁA
  5.09.2012
„Hel” otrzymał główną nagrodę na międzynarodowych targach filmowych Golden Carpathian w Rumunii.

Film „Hel” w reżyserii Pawła Tarasiewicza i Katii Priwiezencew z Fundacji Amondo Films zdobył nagrodę Golden Carpathian Prize dla najlepszego projektu. Walczyli o nią filmowcy z 20 krajów, m.in. Anglii, Francji, Chin, Palestyny, Węgier, Czech, Albanii i Holandii.


"Hel", fot. materiały prasowe

Nagrodę główną w wysokości 7 tys. euro ufundowało rumuńskie Ministerstwo Kultury i Narodowa Rada Kinematografii. Wyróżnienia otrzymały projekty z Holandii, Palestyny i Węgier. Film „Hel” jest na etapie postprodukcji, na potrzeby której zostanie także przeznaczona nagroda Golden Carpathian.

Golden Carpathian to międzynarodowe targi filmowe, które są okazją do spotkania twórców z agentami sprzedaży, dystrybutorami i koproducentami z całego świata, prezentacji i promowania swoich projektów  w środowisku. Jest to jedyne tego typu wydarzenie w Rumunii, którego druga edycja odbyła się w dniach 23-26 sierpnia w Bukareszcie.

W ramach targów przyznawana jest nagroda dla najlepszego zaprezentowanego projektu. W skład tegorocznego jury weszli: węgierski reżyser Adam Cselleng, albański producent Altin Prifti oraz reżyser Ayoub Daneshvar Ghorbani z Azerbejdżanu. Film “Hel” został nagrodzony w oparciu o kryteria takie jak: oryginalność scenariusza, różnorodność zastosowanych technik, czy sposób, w jaki film oddziałuje na widza.


Thriller „Hel” to niezależny projekt filmowy autorstwa młodych twórców z Fundacji Amondo Films, którzy wzięli się za gatunek odważny i rzadko wykorzystywany w polskim kinie. Jego celem jest dostarczenie widzowi wrażeń niezwiązanych z otaczającą i przygnębiającą nas rzeczywistością. Wyobraźnią odbiorcy zawładnie intrygujący klimat polskiego kurortu, uderzającego poza sezonem przenikliwym zimnem i pustką. To fikcyjny świat i budowanie legendy miejsc, które są blisko nas, to podróż malownicza, ale i przerażająca, opowieść o naturze ludzkiej i jej nieodłącznej części, jaką jest kłamstwo. W rolach głównych występują: Philip Lenkowsky, Marcin Wójcik, Małgorzata Krukowska, Katarzyna Paskuda.GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  5.09.2012
Zobacz również
75. urodziny Andrzeja Galińskiego
Wielkanoc wg Julii Kolberger
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll