PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
FABUŁA
  4.09.2012
Trwają przygotowania do realizacji nowego filmu "Mazurek" w reżyserii Julii Kolberger. W doborowej obsadzie zobaczymy m.in. Kingę Preis, Pawła Królikowskiego i Romana Gancarczyka. Film realizowany jest w ramach programu "30 Minut" Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

"Mazurek" to dramat obyczajowy, który Julia Kolberger wyreżyseruje na podstawie własnego scenariusza. Tłem historii są Święta Wielkanocne. Urszula (Kinga Preis) piecze wielkanocny mazurek. Jej dwudziestoletnia córka, Ada (Marta Juras), która studiuje zagranicą, ma zaraz przyjechać na ferie do domu. Tym razem przyjedzie ze swoim narzeczonym, Anglikiem, którego chce przedstawić rodzinie. Urszula szykuje kolację z pomocą swojego męża Marka (Paweł Królikowski), ojczyma Ady. Na kolację są również zaproszeni były mąż Urszuli i ojciec Ady Stefan (Roman Gancarczyk) oraz jego młodsza żona Bobas (Ola Domańska). Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że narzeczony jest od niej trzydzieści lat starszy. Świąteczne życzenia i dzielenie się jajkiem odbywają się już w bardzo napiętej atmosferze. Kulminacja następuje tuż po podaniu wielkanocnego mazurka...
 
Julia Kolberger, fot. archiwum prywatne

Julia Kolberger studiowała filologię angielską, filmoznawstwo i lingwistykę stosowaną w Tours i w Paryżu.  Jest absolwentką reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Dotychczas zrealizowała etiudy: "Mi mama nie przeszkadza" (2005), "Powiedz mi coś jeszcze" (2006). "Przez dotyk" (2007), "Trening" (2008), "Jutro mnie tu nie będzie" (2010). Za "Trening" otrzymała Grand Prix na festiwalu Łodzią po Wiśle 2008. Będący filmem dyplomowym "Jutro mnie tu nie będzie" zdobył m.in. II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kustendorf w Serbii, Złotą Kijankę na Camerimage 2010, Nagrodę Specjalną w konkursie "Młode Kino Polskie" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, I miejsce na Festiwalu Filmu Polskiego w Nowym Jorku  III Nagrodę Łodzią po Wiśle 2010.

Najnowszy krótkometrażowy obraz Julii Kolberger "Kulisy" otworzy 10 września 31. Koszaliński Festiwal Debiutów FIlmowych "Młodzi i Film". Obecnie reżyserka pracuje nad scenariuszem pełnometrażowego debiutu fabularnego "Rodzina".

RP
SFP
Ostatnia aktualizacja:  4.09.2012
Zobacz również
"Hel" nagrodzony w Rumunii
Ruszyła oficjalna strona filmu "Jesteś Bogiem"!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll