PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
"Serce do walki", "Jezioro" i "Pokój" to filmy, które 11 lipca będzie można oglądać na Chłodnej 25. O 20.00 rozpocznie się przegląd "Nie znajdziesz tego na torrentach". Wstęp będzie wolny.

Cykl ma promować kino spoza mainstreamowego obiegu. Raz w miesiącu o godzinie 20.00 pokazywane będą  filmy, które na moment trafiły do kin, ale szybko zeszły z afisza, oraz takie, które, choć zrealizowane w Polsce, w ogóle nie znalazły się w planach repertuarowych krajowych dystrybutorów. Wszystkie produkcje wzięły udział w Konkursie Młodego Kina i w Przeglądzie Młodego Kina Niezależnego na tegorocznym Festiwalu w Gdyni. Po projekcji filmów zaplanowane są spotkania z reżyserami, które poprowadzi Anna Serdiukow.

Kadr z filmu "Pokój" / fot. materiały prasowe

„Serce do walki” Tomka Matuszczaka wyprodukowany został przez Studio Munka – Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Film rozgrywa się w abstrakcyjnej przestrzeni miejskiej, nigdy nienazwanej. Może być nią każde mniejsze miasto w Polsce. Julka kocha fotografię i dzięki swojej pasji poznaje Maćka. Oboje mieszkają na zwykłym, dość niebezpiecznym osiedlu. Od lat terenem rządzą kibice z dwóch klubów piłkarskich: Czarnych i Pogoni. Maciek i Julka, współcześni Romeo i Julia, równie niewinni i młodzi jak bohaterowie klasycznego dramatu, stoją po przeciwnych stronach futbolowej barykady, a ich miłość rozpoczyna serię tragicznych zdarzeń. Film ukazuje ich przemianę i dojrzewanie na skutek doświadczeń, które stają się ich udziałem.

„Cudza dusza - ciemny las” to kluczowa sentencja dla filmu "Jezioro" Jacka Piotra Bławuta. Opowiada historię mężczyzny, który po śmierci żony próbuje odkryć pozostawioną przez nią tajemnicę. To opowieść o zawikłanych relacjach międzyludzkich oraz o próbie odzyskania czasu straconego. Tytułowe jezioro oczarowuje swoim pięknem, ale nie dla każdego jest przyjazne. Potrzeba odnalezienia w sobie wygasłych emocji oraz nieopanowana chęć odkrycia tajemnicy Jeziora, prowadzą głównego bohatera coraz głębiej w jego otchłań.

Kolejny film to „Pokój” w reżyserii Sławomira Shuty i Macieja Bochniaka. Jest to  opowiedziana groteskowo historia nawiedzonego pokoju, który staje się tematem reportażu telewizyjnego. Do miejsca, w którym doszło do kontaktu z siłami nadprzyrodzonymi dociera ekipa z lokalnej telewizji. Podczas oczekiwania na matkę - bohaterkę reportażu, na plan filmowy wkrada się anarchia. Między realizatorami pojawiają się napięcia, na światło dzienne wychodzą mroczne sekrety mieszkańców domu. Nawarstwienie konfliktów prowadzi do makabrycznego finału.  Pokój jest produkcją niezależną. Został zrealizowany przez młody zespół produkcyjny Impression2Films, firmy, która stawia sobie za cel wspieranie ciekawych, odważnych i twórczych projektów. „Pokój” otrzymał Złotą Rybę Multimediaoff podczas 37. Gdynia Film Festival.

AK
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  6.07.2012
Zobacz również
Gierszał: Zyga to bohater "kradnący inaczej"
Gwiazda tygodnia: Emma Stone
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll