PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Jeden z najpopularniejszych bohaterów komiksu powraca na wielki ekran w produkcji 3D "Niesamowity Spider-Man", przedstawiającej nowy rozdział przygód człowieka-pająka. 

Niesamowity Spider-Man to historia Petera Parkera (Andrew Garfield), wychowywanego przez wuja Bena (Martin Sheen) oraz ciotkę May (Sally Field). Jak większość nastolatków, Peter poszukuje własnej tożsamości i swojego miejsca w świecie. Wspólnie ze swoją pierwszą miłością Gwen Stacy (Emma Stone) zmaga się z dylematami miłości, zaangażowania oraz otaczającymi go problemami. Kiedy znajduje tajemniczą teczkę należącą do ojca, rozpoczyna poszukiwania, które pomogą mu zrozumieć zagadkowe zaginięcie rodziców.  Trafia na trop firmy Oscorp i laboratorium dr Curta Connorsa (Rhys Ifans), byłego współpracownika ojca. Jako Spider-Man, Peter musi stawić czoła alter ego Connorsa, Jaszczurowi i dokonać ważnych wyborów, jakie wiążą się z byciem superbohaterem.

Kadr z filmu „Niesamowity Spider-Man", fot. materiały prasowe

Przygotowując nowy rozdział sagi opowiadającej historię Spider-Mana, realizatorzy zdecydowali się pokazać nieznane dotychczas aspekty życia Petera Parkera. - Istnieje mnóstwo elementów w historii Spider-Mana, które nie były do tej pory eksploatowane na ekranie -mówi reżyser filmu Marc Webb. - Peter rozpoczyna swoją życiową podróż tracąc rodziców. Interesowały mnie emocjonalne konsekwencje tego tragicznego wydarzenia, a nasz film to opowieść o dzieciaku, który szukając ojca odnajduje samego siebie. Mamy tutaj także historię Gwen Stacy, która jest naprawdę wyjątkowa oraz Jaszczura, jednego z moich ulubionych komiksowych czarnych charakterów – kontynuuje twórca „500 dni miłości”.

Grający rolę Petera Parkera Andrew Garfield twierdzi, że czuł szczególną odpowiedzialność będąc człowiekiem w kostiumie. - Kiedy byłem młodszy, czasami czułem się uwięziony we własnej skórze - mówi. - Ale chyba wszyscy tak się kiedyś czuliśmy. I prawdopodobnie dlatego właśnie ta postać jest najpopularniejsza wśród super-bohaterów: jest uniwersalna i łączy ludzi. Spider-Man znaczy dla mnie tak dużo, ponieważ jest symbolem. Nie jest perfekcyjny, tak jak my wszyscy, ale stara się robić to, co właściwe i walczyć dla ludzi, którzy sami tego nie potrafią. To dla mnie duży honor móc wcielić się w tę postać, ale Spider-Man należy przecież do każdego.  

W obsadzie filmu znaleźli się zarówno aktorzy stanowiący nadzieję amerykańskiego kina: Andrew Garfield („Social Network”, „Parnassus"), Emma Stone („Kocha, lubi, szanuje”, To tylko seks”) jak i starzy wyjadacze: Martin Sheen („Czas apokalipsy”, Wall Street”), Sally Field („Bez złych intencji”, Forrest Gump”), Rhys Ifans („Notting Hill”, „Elizabeth: Złoty wiek”).

Polska premiera już 4 lipca.
AR
Portalfilmowy.pl/materiały prasowe
Ostatnia aktualizacja:  1.07.2012
Zobacz również
Stylowe kino w pięciu miastach
"Bez wstydu" od 20 lipca w kinach.
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll