PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  17.05.2012

Po Alim G, Boracie i Brünie nadchodzi czas Generała Admirała Haffaza Aladeena. Ten zajadły przeciwnik Zachodu rządzi odizolowanym od swoich sąsiadów północnoafrykańskim państwem Wadiya i z całych sił stara się, aby demokracja nigdy nie zagościła w jego ukochanym, ropą płynącym kraju.

Niestety raj nie może trwać wiecznie – w sprawy Wadiyanu nos zaczyna wtykać znienawidzony Zachód, a ONZ od ponad dekady nakłada na kraj sankcje. Po kolejnym zamachu na życie Aladeena, jego najbliższy współpracownik, a jednocześnie Szef Tajnej Policji oraz Szef Bezpieczeństwa i Zakupu Kobiet – wuj Tamir, namawia generała, aby udał się do Nowego Jorku wygłosić mowę na posiedzeniu ONZ. Kolebka ADIS nie powita go jednak z należytym szacunkiem. Aladeen będzie musiał nauczyć się funkcjonować w bezwzględnym kraju wolności, w czym pomoże mu altruistyczna właścicielka sklepu ze zdrową żywnością Zoey.


Kadr z filmu "Dyktator", fot. Paramount Pictures

Jak mówi Cohen, jest to „niezwykła historia dyktatora, który heroicznie ryzykował własne życie po to, by demokracja nigdy nie zawitała do kraju, który z taką miłością terroryzował".

W rolę wuja Tamira wcielił się laureat Oscara, dwóch Złotych Globów i nagród Brytyjskiej Akademii - sir Ben Kingsley. Jako Zoey zobaczymy znaną z serii „Straszny filmAnnę Faris.

Cohena można było ostatnio zobaczyć w najnowszym filmie Matrina Scorsese – „Hugo i jego wynalazek” oraz usłyszeć w „Madagaskarze” jako Króla Juliana. Jego następnym filmowym posunięciem ma być biografia Freddy'ego Mercure'go, w której zagrałby rolę lidera Queen.

Reżyserem „Dyktatora” jest autor poprzednich filmów z Sachą Baronem Cohenem – Larry Charles. Sam Cohen odpowiedzialny jest za scenariusz. Produkcją zajął się Scott Rudin, który w swoim dorobku ma m.in.: „Dziewczynę z tatuażem” (David Fincher), „To nie jest kraj dla starych ludzi” (Joel Coen, Ethan Coen), „Szkołęrocka” (Richard Linklater) czy „Truman Show (Peter Weir). Muzykę skomponował starszy brat Sachy – Erran Baron Cohen.

 

Dyktator” już od piątku w polskich kinach.

AS
Ostatnia aktualizacja:  16.05.2012
Zobacz również
[wideo] Mel Gibson o "Dorwać Gringo"
"Nad życie". O wspólnym filmie mówią Olga Bołądź i Michał Żebrowski
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll