PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Kontynuacja komedii opisującej losy przyjaciół z małego miasteczka w Michigan – "American Pie: Zjazd absolwentów" - wejdzie 13 kwietnia na polskie ekrany. Twórcy filmu w każdej części próbowali balansować między sytuacjami zabawnymi a wiarygodnymi, z jakimi możemy spotkać się w życiu codziennym.

Czterech bohaterów "American Pie" rozpoczęło swoją przygodę latem 1999 roku. Właśnie wtedy za swój główny życiowy cel postawili utratę dziewictwa. Na tamtym etapie dane im było poznać całą gamę problemów związanych z seksem (nie tylko inicjacyjnym) oraz poczuć gorzki smak nieodwzajemnionej miłości. 

American Pie: Zjazd absolwentów, fot. UIP

W późniejszych latach bohaterowie przechodzili różne zawirowania miłosne. Jim (Jason Biggs) i Michelle (Alyson Hannigan) pobrali się, Kevin (Thomas Ian Nicholas) i Vicky (Tarda Reid) zerwali ze sobą, Oz (Chris Klein) i Heather (Mena Suvari) przechodzą kryzys w związku, Finch (Eddie Kay Thomas) ciągle czuje coś do matki Stiflera (Jennifer Coolidge). Tym razem widzowie towarzyszą piątce przyjaciół w dorosłym życiu. Każdy z nich ma nowe problemy: związane z brakiem seksu, urwanym kontaktem z najbliższymi, nękaniem przez pracowników. 

Wszyscy spotykają się na zjeździe absolwentów, aby przezwyciężyć rutynę związaną z dorosłym życiem. Przy okazji przekonują się, że łącząca ich przyjaźń przetrwała wszystko, nawet odległość i upływ czasu.

Dowiemy się, czy dorośli już przyjaciele stali się rzeczywiście dojrzalsi. Zobaczymy, co się stanie, kiedy tata Jima pozna mamę Stiflera. Jak zwykle nie zabraknie także dobrej zabawy i szalonych imprez!

Do obsady filmu dołączyli również między innymi legenda komedii Eugene Levy w roli ojca Jima, Natasha Lyonne jako świetnie zorientowana w sprawach seksu Jessica, Chris Owen jako Sherman - terminator oraz Shannon Elizabeth w roli Nadii, pierwszej dziewczyny, z którą Jim umówił się na randkę.

Seria "American Pie" zarobiła do tej pory ponad 700 milionów dolarów.
UIP
Ostatnia aktualizacja:  10.04.2012
Zobacz również
Olga Bołądź jako Agata Mróz w maju w kinach
"Piraci" - film twórców "Uciekających kurczaków"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll