PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej, długo oczekiwany "Sponsoring" z Julliette Binoche,  Anaïs Demoustier i Joanną Kulig wywołał zdecydowanie najżywszą reakcję widzów spośród produkcji, które weszły do kin w ubiegły weekend. Film zgromadził 75,391 widzów.

Widzów zaczyna przyciągać coraz częściej ambitne polskie kino. Małgorzata Szumowska porusza ważne problemy we wszystkich swoich filmach, czego doskonałym przykładem są nagrodzone "33 sceny z życia". Warto dodać, że "Sponsoring" jest kolejnym w tym roku sukcesem polskiego kina. Polska, wśród krajów Europy Centralnej i Wschodniej najmocniej stawia na rodzimą kinematografię.


"Sponsoring", reż. Małgorzata Szumowska, fot. Kino Świat

Łączna frekwencja wyniosła w tym tygodniu 526,778 widzów, co oznacza nieznaczny, 8. procentowy spadek w porównaniu do zeszłego weekendu. Można powiedzieć, że frekwencja od ponad miesiąca utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie.

Drugą pozycję zdobyła "Podróż na Tajemniczą Wyspę" w technologii 3D. Film z aktorem - sportowcem, Dwaynem Johnsonem obejrzało na otwarciu 63,826 osób. Nie brakuje, jak widać, zapotrzebowania na produkcje z gatunku fantastyczno – przygodowych.

Na podium zmieścił się także zeszłotygodniowy lider, amerykański melodramat „I że Cię nie opuszczę”. Obraz przyciągnął tym razem o 18. procent widzów mniej (57,979). Po 10 dniach wyświetlania, film ma już na koncie 240,458 widzów i zachował w tym tygodniu najwyższą średnią  na kopię – 794 osoby.


"Podróż na Tajemniczą Wyspę", reż. Brad Peyton, fot. Warner Bros

Na czwartej pozycji debiutuje film Alexandra Payne’a "Spadkobiercy", niezależnego twórcy amerykańskiego, który jest autorem takich filmów jak "Bezdroża", czy „Shmidt”. Obraz z Georgem Clooneyem, który ma spore szanse na tegorocznego Oscara, obejrzało na starcie 41,197 widzów. To oglądalność przewyższająca zdecydowanie wynik filmu "Idy marcowe", który wszedł na ekrany nieco wcześniej.

Na następnej pozycji znajduje się królowa kina, Meryl Streep, jako Margaret Thatcher w „Żelaznej damie”. Film Phyllidy Lloyd obejrzało w ubiegły weekend kolejnych 39,748 widzów, co daje mu  łączną widownię 144,445 widzów.  Spodziewałem się po tym filmie lepszego wyniku.

„Różę” Wojciecha Smarzowskiego w ciągu 3 dni weekendu zobaczyło 29,791 widzów. Po 3 tygodniach wyświetlania film obejrzało 274,874 widzów. Już teraz jest to wynik wyższy niż osiągnął poprzedni film tego reżysera "Dom zły" (około 220 000 widzów).

„Gwiezdne wojny: Mroczne widmo” obejrzało tym razem 21,605 widzów. Filmowi najwyraźniej nie pomaga technologia 3D wykorzystana w tym filmie. W sumie, po 10 dniach wyświetlania - 82,693 widzów.


"Żelazna dama", reż. Phyllida Lloyd, fot. Best Film

Jedynym filmem dla młodych widzów w pierwszej dziesiątce jest „Alvin i wiewiórki 3”, który już teraz ma na koncie 530,544 widzów,  po ostatnim weekendzie – kolejnych 28,805 widzów.

Nasz kandydat do Oscara, "W ciemności" Agnieszki Holland już niebawem osiągnie milionową widownię. Podczas ostatniego weekendu film obejrzało 28,356 osób, łącznie -  993,153 widzów.

Dreszczowiec  Barbary Białowąs "Big Love", szybko zaczyna tracić widownię, podczas kolejnego weekendu obejrzało go 26,093 widzów. Po 10 dniach wyświetlania, film, który był typowany na duży przebój, obejrzało 167,362 widzów.

Pozostałe premiery, "Ponad nami tylko niebo" obejrzało jedynie 812 widzów, natomiast "Na ratunek wielorybom" – 393 widzów.


"Big Love", reż. Barbara Białowąs, fot.  Monolith Films

Od najbliższego piątku na ekranach kin: szeroko dyskutowany i nagradzany film Steve’a McQueena"Wstyd" z Michaelem Fassbenderem; film animowany  w koprodukcji polsko-fińsko-brytyjskiej "Muminki w pogoni za kometą";  sensacyjna produkcja amerykańsko-południowoafrykańska "Safe House" z Denzelem Washingtonem i Ryanem Reynoldsem; amerykańska komedia romantyczna z Reese Witherspoon i Tomem Hardy "A więc wojna";  głośny rosyjski dramat "Faust" nagrodzony na festiwalu Sputnik; francuski dramat „Poza szatanem”; amerykański film szpiegowski Stevena Soderberhga "Ścigana"; francuski dramat z Diane Kruger pt.  "Lily".


Paweł Zwoliński
Ostatnia aktualizacja:  12.03.2012
Zobacz również
Komedia romantyczna po rumuńsku
Film nominowany do Oscara zobaczyło milion osób
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll