PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU

Mimo braku wielkich otwarć premierowych tytułów, frekwencja w polskich kinach wciąż jest bardzo wysoka. W weekend 25-27.11.2011 przed srebrnymi ekranami zasiadło 597,373 widzów.

Po tygodniu przerwy, na pozycję lidera wracają "Listy do M." Mitji Okorna. Nastrojową komedię obejrzało kolejnych 203,082 widzów, co łącznie daje świetny już wynik 1,102,663 widzów i ogromne szanse na miano najpopularniejszego filmu roku. Warto podkreślić fakt wciąż znakomitej średniej widzów na kino - 1,461 (oczywiście najwyższa w tym tygodniu). Dodam, że okres świąteczny, który dopiero nadchodzi, będzie bardzo sprzyjał tej produkcji. Póki co ciężko wciąż oszacować żywotność tego tytułu, ale wiele wskazuje na to, że film z Romą Gąsiorowską, Tomaszem Karolakiem i Maciejem Stuhrem będzie jedynym w tym roku, który przekroczy barierę 2 milionów widzów.
 

Tomasz Karolak w filmie "Listy do M.", fot. ITI Cinema

Po rewelacyjnym otwarciu sprzed tygodnia, kolejna odsłona sagi „Zmierzch: Przed Świtem. Część pierwsza” boleśnie spadła na drugie miejsce. Film obejrzało tym razem 117,693 widzów, co oznacza, że tym razem zgubił ponad 2/3 publiczności sprzed tygodnia. Jednak specyfiką słynnej wampirycznej serii jest fakt, że większość jej miłośników wybiera się do kina w pierwszy weekend wyświetlania. Póki co, Robert Pattinson i Kristen Stewart przyciągnęli 572,167 widzów – bardzo realne szanse na miano najpopularniejszej części sagi.

Na trzeciej pozycji premierowo film "Szpieg" w reżyserii Tomasa Alfredsona. Obraz z plejadą znakomitych brytyjskich aktorów, takich jak Gary Oldman, Colin Firth, czy John Hurt, obejrzało na starcie 55,714 widzów. Bardzo dobry wynik, filmu, który ma szansę powalczyć o Oscary w przyszłym roku. Wysoka średnia widzów na kopię – 832 – rokuje niewielkie spadki w kolejnych tygodniach.

Nieźle wystartowała również świąteczna animacja "Artur ratuje Gwiazdkę" (czwarta pozycja). Film obejrzało 53,257 widzów. Należy przypuszczać, że kolejne dni mogą zwiększyć popularność tej produkcji, jako, że Mikołajki już blisko, a okres ten zawsze charakteryzuje się wzmożonymi wycieczkami młodszej publiki do kina.

Kolejny duży spadek zanotował "Wyjazd integracyjny". Film Przemysława Angermana jednak wciąż ogląda spora ilość widzów – tym razem: 41,065. Po 4 tygodniach - 853,375 widzów. Czy będzie milion?

Znacznie poniżej oczekiwań prezentuje się otwarcie polskiego filmu sensacyjnego, opartego na prawdziwej historii – „80 milionów”Waldemara Krzystka. Obraz twórcy „Małej Moskwy” obejrzało na otwarciu zaledwie 29,122 widzów – średnia widzów na kopię bardzo niska – 297 widzów.

Ostatnią premierą, która dostała się do czołowej dziesiątki jest komedia romantyczna „Zamiana ciał”. Wynik filmu z Ryanem Reynoldsem - przeciętne 18,033 widzów.

Pozostałe premiery uzyskały następujące wyniki: dramat „Restless”Gusa Van Santa - 1,616; rosyjski film „Syberia, Monamour” – 886 widzów; grecki film twórców „Kła”„Attenberg” obejrzało 875 widzów; natomiast polska czarna komedia „Nie ten człowiek” Pawła Wendorffa zachęciła na seans jedynie 464 widzów.

Od piątku, 2. grudnia w kinach: film science fiction „Wyścig z czasem” z Justinem Timberlakem; thriller „Anatomia strachu” – w roli głównej: Nicole Kidman; komedia romantyczna „Jak ona to robi?”; animacja „Happy Feet: Tupot małych stóp 2”; polski dramat „Z miłości”; francuska komedia „Kobiety z 6. Piętra”; włoska animacja „Winx. Magiczna Przygoda 3D”.

Paweł Zwoliński
Ostatnia aktualizacja:  12.03.2012
Zobacz również
Polskie Kina Cyfrowe w sieci
"Droga na drugą stronę" - tej historii nikt oprócz niego nie znał
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll