PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„1/100” to cykl filmowy organizowany przez Kino Atlantic i festiwal PLANETE DOC. „1/100” to jeden pokaz przedpremierowy, jeden wyjątkowy gość i stu żądnych wrażeń kinomaniaków. Spotkania prowadzą Artur Wolski (Kino Atlantic) oraz Weronika Adamowska (festiwal PLANETE DOC).

Już 26. listopada (godz. 12.00) w ramach "1/100" odbędzie się pokaz filmu "Gunnar szuka Boga" w reż. Gunnara Halla Jensena oraz spotkanie z  Manuelą Gretkowską.

Gunnar to przykładny ojciec średniozamożnej skandynawskiej rodziny. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, czego zazwyczaj potrzeba do szczęścia. Wygodny dom z dużym ogródkiem, samochód i dobrej klasy sprzęt to stałe atrybuty jego konsumpcyjnego życia. I choć wydaje się, że Gunnar nie ma powodów do zmartwień, to jednak daleko mu do pełni szczęścia. Wszechobecny brak duchowości na dłuższą metę staje się nie do znieniesienia...
Brak absolutu rodzi niepokój, a poczucie duchowego wypalenia powoduje wewnętrzne wyjałowienie. W konsekwencji nieodzowna okazuje się potrzeba zmiany. Gunnar decyduje się na wyjazd do pierwszego chrześcijańskiego klasztoru w Egipcie, gdzie chce odnaleźć zaginioną w sobie duchowość.

Manuela Gretkowska – pisarka, felietonistka, założycielka Partii Kobiet. Absolwentka wydziału filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W roku 1988 wyjechała do Francji i w Paryżu ukończyła antropologię w École des hautes études en sciences sociales. Na początku lat 90. wróciła do kraju. Była zastępczynią redaktorki naczelnej "Elle", a potem dyrektorką literacką tego pisma. Pisała felietony do "Elle", "Cosmopolitan", "Wprost", "Polityki", "Machiny", "Cogito". Debiutowała powieścią "My zdies emigranty" (1991), w której w sposób ironiczny opowiedziała o doświadczeniach młodego pokolenia ludzi wyjeżdżających z Polski. Jest również autorką książek: "Tarot paryski" (1993), "Kabaret metafizyczny" (1994), "Podręcznik do ludzi. Tom pierwszy i ostatni: czaszka" (1996), "Polka" (2001) oraz "Europejka" (2004), "Namiętnik" (1998), "Światowidz" (1998), "Silikon" (2000), "Sceny z życia pozamałżeńskiego" (2003), "Trans" (2011) oraz scenariusza filmu "Szamanka" Andrzeja Żuławskiego.

Bilety w cenie 22 zł i 18 zł.

Więcej na www.kinoatlantic.pl

GU
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  23.11.2011
Zobacz również
Saga Zmierzch. Gorący Jacob vs. zimny Edward
Box Office. Szał na wampiry w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll