PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  28.09.2012
Jest nie tylko popularną aktorką teatralną i filmową. Na swoim koncie ma też udany debiut literacki – powieść „Klara”.

W jednym z wywiadów przyznała, że nie traktuje swego zawodu jako misji: „Nie chcę nikomu otwierać oczu. Zależy mi na dobrym przedstawieniu postaci, którą gram. Na tym to polega, na wiarygodnym przedstawieniu ludziom danej historii”.


Izabela Kuna w filmie "Śniadanie do łóżka", fot. Kino Świat

Pochodzi z małego Tomaszowa Mazowieckiego. Ukończyła Wydział Aktorski w łódzkiej Filmówce. Rozgłos przyniósł jej występ w komedii obyczajowej Tomasza Koneckiego i Andrzeja SaramonowiczaLejdis”. Razem z Edytą Olszówką, Magdaleną Różczką oraz Anną Dereszowską tworzyły kwartet przyjaciółek, które zmagają się z typowymi, codziennymi dylematami zawodowymi i uczuciowymi kobiet po trzydziestce. Izabela Kuna grała tam prawniczkę Gosię, urzędniczkę ministerstwa rolnictwa, która pragnie wreszcie zajść w ciążę. Problem w tym, że jej mąż, poseł do europarlamentu, robi karierę polityczną, jest w ciągłych rozjazdach i rzadko bywa w domu.

W tym samym roku wcieliła się również w postać Kaśki w dramacie społecznym Małgorzaty Szumowskiej33 sceny z życia”. W kolejnym sezonie filmowym zagrała matkę Alicji, jednej z głównych bohaterek w nie mniej głośnym dramacie obyczajowym Katarzyny RosłaniecGalerianki”. Film opowiada o nastolatkach, które w centrach handlowych sprzedawały swoje ciało za pieniądze, ubrania lub pożądane przez młodzież gadżety. W pamięci widzów pozostała też przejmująca rola w „Linczu”, gdzie zagrała wiejską kobietę, która nie potrafi się zgodzić na życie pod terrorem recydywisty. Jest stale obecna w serialach – w „Plebanii”, „Szpilkach na Giewoncie”, a od 2007 roku w „Barwach szczęścia”, gdzie gra jedną z kluczowych ról.

Na fali popularności, w ramach kampanii antynowotworowej, jako jedna z kilku aktorek (obok Marii Peszek, Małgorzaty Sochy i Anny Dereszowskiej) wzięła udział w sesji fotograficznej „PIERwSI w Polsce”. Wykładała  też aktorstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego.

Izabela Kuna jest nie tylko aktorką filmową, ale także teatralną (za rolę Łucji w Teatrze TV w „Łucji i jej siostrach” zdobyła Grand Prix na sopockim Festiwalu „Dwa Teatry”), z powodzeniem też kultywuje swoje pasje literackie. Dwa lata temu ukazała się jej debiutancka powieść „Klara”. To rzecz o blisko 40-letniej współczesnej singielce, która próbuje sobie ułożyć życie, ale ciągle coś lub ktoś jej w tym przeszkadza. Myliłby się jednak ten, kto by przypuszczał, że jest to książka autobiograficzna. Aktorka od wielu lat jest bowiem prywatnie związana z lekarzem i dramaturgiem Markiem Modzelewskim, a zawodowo – ze stołecznym Teatrem Polskim.

Wkrótce na ekrany wejdzie najnowszy film z jej udziałem. W komediowym thrillerze psychologicznym „Trzy siostry T.”, filmowym debiucie reżyserskim Macieja Kowalewskiego – aktora, autora sztuk i reżysera teatralnego - zagrała telefonistkę.

Marcin Zawiśliński
portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  28.09.2012
Zobacz również
Premiery kinowe od 28 września
Dom Spotkań z Historią zaprasza na premierę filmu "Początek"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll