PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
FILM CAFE
  12.04.2012
Małgorzata Ostrowska-Królikowska jako mama pięciorga dzieci ubolewa nad tym, że wielodzietne rodziny są uważane w naszym kraju za patologię.
W poruszającym wywiadzie dla magazynu "Sens", aktorka wspomina z przykrością: - Kiedy jeszcze czytywałam opinie internautów na swój temat, nie mogłam uwierzyć, ile osób wyzywało mnie od dzieciorobów czy rodzących krów. Byłam w szoku, że niektórzy ludzie, nie znając mnie, nic o mnie nie wiedząc, potrafią mnie tak boleśnie i podle obrażać. Potem doszłam do wniosku, że trzeba mieć bardzo brzydki pejzaż wewnętrzny, żeby wyrażać słowa takiej bezinteresownej pogardy. Natomiast, jeśli chodzi o macierzyństwo, zacytuję słowa kardynała Wyszyńskiego: "Obywateli nie produkuje się w fabrykach, to w rodzinie, pod sercem matki, kryje się naród".
Małgorzata Ostrowska-Królikowska, fot. AKPA
Jednocześnie aktorka wyznaje, że: - Kiedyś miałam spory kompleks Grażynki, którą gram w "Klanie". Przez media, które utożsamiły mnie z tą sympatyczną, ale dość szarą i zaniedbaną postacią, pogubiłam się w swoim kobiecym wizerunku. Szybko jednak się ogarnęłam, a Grażynkę naprawdę polubiłam i staram się jej bronić. Może nie jest ona fanatyczką dbania o wygląd, ale jest wartościowym człowiekiem. Małgorzata Ostrowska-Króliwkowska dodaje, iż denerwuje ją, kiedy dziennikarze próbują z niej zrobić etatową ikonę Matki Polki. - Ani ja ikona, ani Matka Polka - kwituje aktorka.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska to aktorka telewizyjna i filmowa. Urodzona w 1964 roku w Opolu Lubelskim. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Grała m.in. w "Rozmowach kontrolowanych", "Wirusie" czy "Mieście prywatnym". Od 1997 roku w serialu "Klan" wciela się w rolę Grażynki Lubicz, która przyniosła jej największą popularność i sympatię widzów. Prywatnie żona aktora Pawła Królikowskiego. Mają pięcioro dzieci: Antoniego, Jana, Julię, Marcelinę i Ksawerego.


MG
Sens
Ostatnia aktualizacja:  12.04.2012
Zobacz również
Cezary Pazura będzie miał syna!
Daniel Olbrychski o walce ze słabościami
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll