PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Agnieszka Holland gdy trzeba, potrafi być na planie generałem. By przyprowadzić ekipę do porządku zdarza jej się cisnąć szklanką lub potłuc zastawę w drobny mak.

Reżyserka "W ciemności" przyznaje w wywiadzie dla "Zwierciadła", iż w ciągu kariery zdarzyło się jej ciskać na planie przedmiotami około pięć razy. Z tych bardziej spektakularnych, po których rozniosła się fama, że jest ekscentryczna, a nawet groźna, wspomina plan "Aktorów prowincjonalnych". Nie mogła sobie poradzić z niezdyscyplinowaną ekipą, aktorzy nie dbali o koncentrację, aż w końcu odegrała mrożącą krew w żyłach scenę: - Mieliśmy w dekoracji zastawę, złapałam talerze i zaczęłam rzucać o ścianę. To zrobiło wrażenie, popatrzyłam na Jacka Petryckiego, operatora, był blady jak ściana. Mrugnęłam, że to kontrolowane. Nie zapomniał nigdy tego mojego cynizmu.

Agnieszka Holland i Robert Więckiewicz na planie "W ciemności", fot. SF Zebra

Innym razem na planie "Strzału w serce" Holland miała w ekipie aktora o psychopatycznych zapędach, którego ekipa nie znosiła, był nie do wytrzymania - jak twierdzi Holland.

- Kręciliśmy scenę w barze, chwyciłam szklankę, żeby cisnąć w jego głowę, ale tak, żeby trochę przeleciała koło niej. Udało się. Było to dla wszystkich niespodziewane. Przestraszył się - zapewnia artystka. Między aktorem a reżyserką doszło potem do pojednania, a ekipa była jej wdzięczna, że w ten oto radykalny i - być może jedyny skuteczny - sposób przytemperowała jego wrogość.

Ponadto Agnieszka Holland przyznaje się: - Odkryłam inny nieprzyjemny mechanizm. Rano, kiedy nie bardzo mam pomysł na scenę i czuję lęk, że nie uda mi się jej zrobić, zaczynam być zirytowana. Szukam winy w innych. Mam potrzebę perfekcjonizmu, chcę być zawsze w porządku. Szukam okazji do wyładowania swojej złości spowodowanej lękiem. Mam świadomość tego i staram się z sobą walczyć.

MG
Zwierciadło
Ostatnia aktualizacja:  24.02.2012
Zobacz również
Słowacy chca mostu im. Chucka Norrisa
Scarlett Johansson ma dość
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll